Musk založil start-up, který bude mít za úkol propojit mozek s počítačem

Generální ředitel elektromobilky Tesla a vesmírné společnosti SpaceX Elon Musk založil novou společnost s názvem Neuralink. Ta si klade za cíl vyvinout technologii, která spojí naše mozky s počítači. Uvedly to zdroje deníku The Wall Street Journal, zprávu později potvrdil sám Musk na svém Twitteru.

Neuralink bude vyvíjet technologii s názvem „nervová krajky“ (anglicky neural lace), která by umožnila lidem komunikovat přímo se stroji, aniž by museli použít fyzické rozhraní. Tato technologie by umožnila komunikaci s počítačem bez použití dotykové obrazovky, klávesnice apod. Podle BBC by také lidem mohla umožnit dosáhnout vyšší úrovně kognitivních funkcí.

Související: Muskova výzva: „Vyřeším australskou energetickou krizi během 100 dní“

Musk vyjádřil svůj zájem o nervové krajky už minulý rok, kdy popsal potenciální produkt na konferenci Code Vox Media. Zde uvedl, že technologie umožní lidem dosáhnout symbiózy se stroji. V úterý pak Musk potvrdil existenci společnosti Neuralink, kterou zapsal jako lékařskou výzkumnou společnosti v Kalifornii v červenci 2016. Na svém Twitteru uvedl, že další podrobnosti o firmě budou zveřejněny příští týden přes WaitButWhy - internetovou stránku známou pro dlouhé vysvětlující texty doplněné jednoduchými a vtipnými ilustracemi.

Související: Tesla letos nabídne své solární střešní tašky

Musk je považován za jednoho z největších vizionářů dnešní doby. Kromě propagace elektromobility se věnuje i snížení nákladovosti letů do vesmíru ruku v ruce se vznikem vesmírných turistických cest nebo vzniku hypersmyčky a solárních střešních tašek.

 

 

Zdroj: Zet, BBC, Business Insider

 

 

Musk založil start-up, který bude mít za úkol propojit mozek s počítačem Foto: Elon MUSK; Profimedia.cz

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.