Mulally z Fordu přechází do správní rady Googlu

Bývalý generální ředitel automobilky Ford Motor, Alan Mulally, byl jmenován do správní rady internetové společnosti Google. Google který plánuje rozšířit svůj operační systém Android do automobilů a dále pracovat na bezpilotních vozech. 

Podle spoluzakladatele Googlu, Larryho Page, přináší Mulally do firmy „bohaté podnikatelské a technologické zkušenosti.“ Mulally odešel z čela automobilky Ford začátkem tohoto měsíce, kde ho nahradil finanční ředitel Mark Fields.

Mulally přišel do nejvyšší výkonné funkce ve Fordu ze společnosti Boeing v roce 2006, kdy automobilka zažívala krizi. Má zásluhu na výrazném oživení jejího výkonu a ziskovosti a na tom, že firma jako jediná z velkých amerických automobilek nemusela za finanční krize a recese roku 2008 žádat o pomoc federální vládu.

Mulally se netajil tím, že hodlá ve Fordu skončit, a delší dobu zkoumal možnosti významných pozic jinde. Loni se mluvilo o tom, že se uchází o uprázdněný post výkonného šéfa společnosti Microsoft a v roce 2012 diskutoval o možnosti nastoupit do vlády prezidenta Baracka Obamy.

Zdroj: ČTK

Mulally z Fordu přechází do správní rady Googlu Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Nultý bod: festival o pohybu těla i mysli

    ·

    Mezinárodní festival fyzického a tanečního divadla Nultý bod oživí od 14. dp 19. července kulturní scénu Prahy. Představí oceňované české tanečníky i zahraniční hosty …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.