Místo, kam migrují milionáři

Možná vás to překvapí, ale Spojené státy ani Velká Británie nejsou top destinacemi, kam se ve velkém stěhují milionáři z celého světa. Je jí Austrálie. Podle americké televizní stanice CNN se stala Austrálie v poslední době rostoucím lákadlem zejména pro bohaté občany Číny a Indie.

Minulý rok se do Austrálie přistěhovalo přibližně 11 tisíc milionářů. Uvádí to nová zpráva výzkumné společnosti New World Wealth, která připomněla, že v roce 2015 to bylo pouze 8 tisíc. Podle společnosti jsou migrující milionáři uneseni zejména slunným australským životním stylem stejně jako tamní výbornou zdravotní péčí, který je podle CNN v lepším stavu než v USA a Velké Británii. Spojené státy a Británie přitom tradičně přitahovaly největší počet bohatých migrantů. 

Pixabay.com

To však nejsou jediné světlé stránky, které přitahuje lidi s vyšších vrstev do Austrálie. Ta je také považována za bezpečné místo k životu a výchově dětí a je geograficky izolovaná od konfliktů na Středním východě a uprchlické krize v Evropě. Obchodní okolnosti také hrají roli. Austrálie je podle analytiků dobrým výchozím bodem pro podnikání v rozvíjejících se asijských zemích, jako je Čína, Singapur a Indie.

Spojené státy jsou také stále žádanou destinací, loni se sem přistěhovalo 10 tisíc zahraničních milionářů. New World Wealth očekává, že poptávka zůstane vysoká. „Nemyslíme si, že nové vedení Spojených států bude mít na statistiky velký dopad. I v roce 2017 očekáváme velký příliv lidí s vysokým jměním,“ uvedl vedoucí výzkumu v New World Wealth Andrew Amoils.

Úprk Francouzů

Hromadným odchodem bohatých jednotlivců ze země na druhou stranu čelí Francie. V loňském roce opustilo Francii přes 12 tisíc milionářů. Od roku 2000 se už číslo tohoto exodu vyšplhalo na 60 tisíc milionářů.

Pixabay.com

Autoři studie jmenují náboženskému napětí v zemi jako jeden z důvodů, proč Francii opouštějí bohatí lidé. Francouzská pomalá ekonomika a nedávné teroristické útoky k tomu také mohou přispívat.

New World Wealth uvádí, že kriminalita, daně a finanční otázky jsou některé z faktorů, které tlačí milionáře k tomu opustit své domovské země. Takováto zvýšená migrace je poté znepokojující, protože milionáři „s sebou vezmou velké množství peněz, což má negativní dopad na místní měnu, místní akciový trhu a místního trh s nemovitostmi.“

Výroční zpráva skupiny je založena mimo jiné na statistice bohatství, datech o vlastnictví, informacích o investičních vízech ​​a rozhovorech s odborníky na migraci.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

 

 

 

Místo, kam migrují milionáři Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.