MOL do konce roku přejmenuje 80 čerpacích stanic, z ČR postupně zmizí i Agip

Maďarský ropný holding MOL chce v České republice provozovat do konce letošního roku pod svým jménem 80 čerpacích stanic. První čtyři pumpy, které vznikly přejmenováním čerpacích stanic Lukoil, začnou dnes fungovat v Praze, Kutné Hoře a Mostu. Samotná skupina MOL už v tuzemsku provozuje dohromady 183 čerpacích stanic Pap Oil, Slovnaft a Lukoil. Od srpna pod ní přejdou i čerpací stanice Agip.  

„Plánujeme, že v Česku budeme mít dvě značky. MOL, který právě dnes uvádíme na český trh, a druhou značkou zůstane Pap Oil,“ řekl ČTK generální ředitel MOL v České republice Attila Dsupin a zároveň dodal, že název MOL bude nést 60 procent stanic skupiny. V polovině loňského roku ohlásil holding také koupi sítě 125 stanic sítě Agip v České republice od italské společnosti Eni. Ta na svých webových stránkách na začátku letošního května oznámila, že pumpy Agip budou pod MOL spadat od srpna letošního roku, což Dsupin potvrdil.

Po dokončení této transakce bude MOL v České republice provozovat necelých 320 stanic a stane se dvojkou na tuzemském trhu - po společnosti Benzina, která patří petrochemickému holdingu Unipetrol.

Dsupin uvedl, že celý proces přejmenovávání čerpacích stanic má být dokončen v příštím roce, značka Lukoil ale zmizí z českých silnic už do konce letošního léta. Dsupin navíc nevyloučil ani další akvizice. „Máme ambice, naše cíle nejsou malé. Zatím je ale nejdůležitější, abychom sjednotili to, co máme,“ dodal.

Skupina MOL je mezinárodní ropná a plynárenská společnost se sídlem v Budapešti. Vlastní síť více než 1 700 čerpacích stanic v 11 zemích napříč střední a jihovýchodní Evropou. Skupina působí ve více než 40 zemích a zaměstnává téměř 29 tisíc lidí po celém světě. Provozuje i čtyři rafinérie a dva petrochemické závody.

 

 

Zdroj: ČTK

 

MOL do konce roku přejmenuje 80 čerpacích stanic, z ČR postupně zmizí i Agip Foto: ČTK/Šimánek Vít - čerpací stanice MOL

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.