Mobilní internet je o 156 procent rychlejší než loni

Průměrná rychlost mobilního internetu v červenci meziročně stoupla o 156 procent na 8,3 Mbit/s. Zvyšování rychlosti napomáhá rostoucí pokrytí sítí LTE, které poskytují nejrychlejší způsob mobilního připojení.

Mobilní internet se zrychluje a to i díky rostoucí pokrytí sítí LTE, což je  je technologie určená pro vysokorychlostní internet v mobilních sítích. Na první příčce rychlosti mobilního internetu se umístil Vodafone s 8,7 Mbit/s, následován těsně T-Mobilem s 8,4 Mbit/s a O2 se 7,8 Mbit/s. Vyplývá to z měření serveru DSL.cz.

V síti O2 dosahuje rychlost LTE 28,8 Mbit/s, následuje T-Mobile s 27,6 Mbit/s a Vodafone s 18,7 Mbit/s. Vodafone vede v rychlosti sítí 3G s 8,4 Mbit/s.

V pevných sítích vzrostla rychlost kabelového internetu proti předchozímu měsíci o 42 procent na 31,4 Mbit/s. Největší kabelová firma UPC ve své síti vykázala 37,6 Mbit/s. Skokové navýšení rychlostí UPC o víc než třetinu server DSL.cz vysvětluje prázdninovou akcí pro zákazníky této společnosti. Průměr v optických sítích dosahuje 27,5 Mbit/s.

Rychlost v bezdrátových sítích wi-fi se pohybovala od 3,6 Mbit/s až po 19,98 Mbit/s. Průměr zůstal na 8,8 Mbit/s.

Zdroj: ČTK

Mobilní internet je o 156 procent rychlejší než loni Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.