Mladé ženy opouštějí zaměstnání kvůli malému kariérnímu růstu, říká průzkum PwC

Podle celosvětového průzkumu poradenské firmy PwC neopouštějí mladé ženy zaměstnání kvůli rodině. K odchodu z firem je vede častěji nedostatek příležitostí ke kariérnímu růstu. Firma prováděla průzkum mezi 8756 ženami ze 75 zemí, narozenými mezi lety 1980 a 1995.

Dnešní mladé ženy podle průzkumu v porovnání s předchozími více kladou důraz na kariéru. Mezi nejsebevědomější patří Brazilky, Indky a Portugalky. Naopak nejméně sebevědomí v kariérním postupu průzkum zjistil u Japonek, Kazašek a překvapivě také u Němek.

Téměř polovina dotazovaných žen věří, že u svého současného zaměstnavatele může dosáhnout nejvyšších pozic. Pokud však nedostanou dostatek příležitostí k růstu či rozvoji, ze zaměstnání odcházejí (52 procent). Založení rodiny jako důvod k odchodu ze zaměstnání uvedlo 19 procent.

Celkem 66 procent žen uvedlo, že vydělává stejně či více než jejich partner.

„Ženy posilují své postavení i na českém trhu práce. Jak ukázaly poslední výsledky indexu jejich zapojení na pracovním trhu, který sestavuje PwC, dokonce si v něm ČR o jednu příčku polepšila. I když stále zůstává celkově pod průměrem zemí OECD,“ uvedl odborník na řízení lidských zdrojů PwC ČR Daniel Soukup.

Mladé ženy, které v současnosti začínají budovat svou kariéru, mají díky své silnější pozici předpoklady nastartovat změny ve firemních kulturách. Ty by se mohly týkat především přístupu k vyvážení pracovního a soukromého života, což je pro tuto generaci zcela zásadní. Ženy zároveň chtějí pracovat ve firmách, jejichž kultura vyzdvihuje rovnoprávnost pohlaví.

Mezi nejdůležitějšími kritérii výběru zaměstnavatele však firemní kultura chybí. Ženy vybírají především podle možností kariérního růstu výše finanční odměny a dostupnosti flexibilních úvazků. 

 

Zdroj: ČTK

Mladé ženy opouštějí zaměstnání kvůli malému kariérnímu růstu, říká průzkum PwC Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Evropská unie obnovuje program družic Galileo

    Tech ·

    Evropská unie včera poslala na palubě ruské rakety Sojuz na oběžnou dráhu dva satelity, které budou součástí evropského navigačního systému Galileo. Šlo o první vypušt…

  2. BlackBerry se po třech letech vrátil k zisku

    Byznys ·

    Výrobce telefonů BlackBerry se ve čtvrtém čtvrtletí po více než třech letech vrátil k zisku. Jeho příjmy však stále klesají. Čistý zisk za tři měsíce do konce února či…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.