Microsoftu vzrůstají příjmy. Důvodem jsou cloudové služby

Celkové příjmy americké softwarové firmy Microsoft v rámci druhého fiskálního čtvrtletí předčily očekávání. Především pak pomohla silná poptávka po cloudových službách. Na jejích čistých příjmech se však podepsaly jednorázové náklady související s daňovou reformou a Microsoft vykázal ztrátu 6,3 miliardy dolarů (127,8 miliardy korun), zatímco ve stejném období 2016 byl v zisku ve výši 6,27 miliardy dolarů. Akcie firmy v reakci o jedno procento oslabily.

Příjmy firmě stouply o 12 procent na 28,92 miliardy dolarů, zatímco analytici oslovení agenturou Reuters předpovídali 28,40 miliardy dolarů. Celými 98 procenty se na tomto růstu podílela vlajková loď Microsoftu, cloudová platforma Azure. Příjmy celého cloudového segmentu ve čtvrtletí stouply o 15,3 procenta na 7,8 miliardy dolarů, odborníci předpovídali 7,51 miliardy. Minulé čtvrtletí bylo desátým v řadě, kdy platforma Azure vykázala více než 90procentní růst příjmů.

Z titulu jednorázových nákladů spjatých s daňovou reformou v USA společnost odepsala 13,8 miliardy dolarů a dostala se do červených čísel. S vyloučením tohoto vlivu vydělala na akcii 96 centů a překonala tak 86 centů očekávaných analytiky. Nicméně se započtením této položky činil zisk na akcii 82 centů.

Microsoft se soustřeďuje na rychle rostoucí cloudové služby. Ty pomáhají kompenzovat slábnoucí poptávku po osobních počítačích, která má negativní dopad na software Windows. Od chvíle, kdy se ke kormidlu ve firmě postavil v roce 2014 Satya Nadella, se jejím motorem stala cloudová divize a produkty jako Office 365, Dynamic 365 a zejména platforma Azure, napsala agentura Reuters..

 

 

Zdroj: ČTK

Microsoftu vzrůstají příjmy. Důvodem jsou cloudové služby Foto: ken-wolter / shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Prezident Zeman jmenoval 25 nových soudců

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman ve středu na Pražském hradě jmenoval 25 nových soudců. Noví soudci částečně posílí soudy, kde jsou pomalá řízení. Částečně rovněž nahradí soudce,…

  2. Facebook zakáže reklamy podporující kryptoměny

    Byznys ·

    Sociální síť Facebook se staví proti kryptoměnám a zakáže s nimi spojené reklamy a finanční produkty, které je podporují. Informaci uvedl ředitel pro produktový manage…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.