Microsoftu stoupl zisk o 16 %, pomohly tomu především cloudové služby

Americké softwarové firmě Microsoft stoupl v prvním fiskálním čtvrtletí čistý zisk o 16 % na 6,58 miliardy dolarů (144,9 miliardy Kč). Výsledky předčily očekávání analytiků díky poptávce po službě cloud a stabilizaci poptávky po softwaru pro osobní počítače. Příjmy za tři měsíce do konce září vzrostly o 12 % na 24,54 miliardy dolarů. Společnost o tom informovala v rámci čtvrtečního prohlášení.

Microsoft se soustřeďuje na rychle rostoucí cloudové služby. Ty pomáhají kompenzovat slábnoucí poptávku po osobních počítačích, která má negativní dopad na software Windows. Cloudová divize se v poslední době stala hlavním pohonem růstu firmy a příjmy divize stouply o téměř 14 procent na 6,92 miliardy dolarů, napsala agentura Reuters.

Příjmy počítačové divize, která je stále největší divizí Microsoftu, se snížily o 0,2 procenta na 9,38 miliardy dolarů, překonaly však očekávání. Tato divize zahrnuje software Windows, herní konzoli Xbox či osobní počítače Surface. Microsoft je největším výrobcem softwaru na světě a jeho operační systém Windows využívá většina osobních počítačů.

 

 

Zdroj: ČTK

Microsoftu stoupl zisk o 16 %, pomohly tomu především cloudové služby Foto: Pabkov / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Kdo se ujme vlády nad TOP 09?

    Společnost ·

    Na včerejší schůzi středočeské TOP 09 současná místopředsedkyně strany Helena Langšádlová oznámila, že se už nebude nadále ucházet o funkci v celostátním vedení strany…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.