Microsoft a Facebook natáhnou vysokokapacitní kabel přes Atlantik

Americké technologické společnosti Microsoft a Facebook společně vybudují nové vysokokapacitní kabelové spojení přes Atlantský oceán. Projekt má reagovat na rostoucí poptávku zákazníků po vysokorychlostních internetových službách, sdělily obě firmy. Výstavba kabelu zvaného MAREA začne v srpnu a dokončena by měla být v říjnu příštího roku, uvedly obě společnosti podle agentury Reuters. 

Vedení o délce 6600 kilometrů bude prvním přímým kabelem mezi Spojenými státy a jižní Evropou. Kabel bude provozovat firma Telxius, která patří do španělské telekomunikační skupiny Telefónica. Počáteční kapacita kabelu bude 160 terabitů za sekundu.

Podobné vysokorychlostní spojení pro rychle rostoucí provoz na internetu se připravuje i přes Tichý oceán. Americká společnost Google se před dvěma lety dohodla s pěti asijskými firmami na výstavbě a provozování kabelové sítě mezi USA a Japonskem. Investice do tohoto projektu se odhaduje na zhruba 300 milionů dolarů (7,3 miliardy Kč).

 

Zdroj: ČTK

Microsoft a Facebook natáhnou vysokokapacitní kabel přes Atlantik Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.