McDonald's pobouřil veřejnost svojí novou reklamou, zneužil úmrtí v rodině

Řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's ve Velké Británii způsobil rozruch kvůli své poslední televizní reklamě. Desítky lidí si stěžovalo na to, že v něm společnost využívá dětský zármutek ze ztráty blízkého. McDonald's se za svůj nový spot omluvil, stáhnout z obrazovek ho ale nehodlá.

Reklama ukazuje chlapce, který se ptá své matky na svého mrtvého otce. Je smutný, protože zjišťuje, že s ním nemá moc společného. Chlapec se rozesměje ovšem až po příchodu do restaurace McDonald's. Ve chvíli, kdy jí jídlo, tak mu matka sdělí, že šlo o oblíbený pokrm jeho otce. 

Předsedkyně dětské charity Grief Encounter Shelley Gilbertová řekla, že obdržela mnoho telefonátů od dotčených rodičů. Firma McDonald's podle Gilbertové využila dětského úmrtí jako způsobu, jak přilákat děti se svými přeživšími rodiči. Patřičný efekt tím ovšem nezískala. Americká společnost si naopak musela vyslechnout rozsáhlou kritiku. 

Jedno z 29 dětí ve věku 16 let přitom podle britského listu The Gurdian přišlo o svého rodiče nebo sourozence. Tato reklama se tak dostane do povědomí velkého množství dětí a přeživších rodičů.

 Zdroj: anarchi.st / YouTube.com

„Již dnes jsme obdrželi bezpočet telefonních hovorů od rodičů, kteří říkají, že reklama jejich děti rozrušila,“ řekla Gillbertová. Rodiče i děti tak podle ní nyní McDonald's vnímají jako značku, která chce emočně manipulovat se svými zákazníky.

Fastfoodová společnost sklidila kritiku i na poli sociálních sítí. Mezi nimi figurovali i rodiče, kteří přišli o své dítě.

„Omlouváme se za případné rozrušení, které tato reklama způsobila. Nebylo to naším záměrem,“ podle Gurdianu to oznámil mluvčí firmy McDonald's. Z televizních obrazovek ji ale stáhnout nehodlá. 

 

 

Zdroj: The Gurdian, Zet

McDonald's pobouřil veřejnost svojí novou reklamou, zneužil úmrtí v rodině Foto: anarchi.st / YouTube.com

reklama

Další články

 1. BBC: Trump vyzradil Lavrovovi tajné informace o IS

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump podle informací deníku Washington Post vyzradil ruskému ministru zahraničí Sergeji Lavrovovi přísně tajnou informaci spojenou s radikál…

 2. V Itálii skončil soud s kapitánem Costy Concordia

  Společnost ·

  Od ztroskotání výletní lodi Costa Concordia už uplynulo více než 5 let. Teprve nyní ale padl definitivní rozsudek nad jejím kapitánem Francescem Schettinem, kterému it…

 3. Koruna je nejsilnější od listopadu 2013

  Byznys ·

  Koruna dnes odpoledne posílila vůči euru na 26,47 Kč/EUR. Je tak nejsilnější od listopadu 2013, kdy Česká národní banka (ČNB) zahájila intervence proti posilování měny…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.