McDonald's čelí protestům ze stran zaměstnanců i investorů

Americký řetězec rychlého občerstvení McDonald's čelí tlaku ze strany svých zaměstnanců i investorů. Obě strany jsou stále více nespokojené s obchodními strategiemi firmy. Pracovníci požadují po fast foodovém řetězci zvýšení mezd, investoři jsou zase nespokojeni s klesajícím prodejem firmy a se způsobem volby členů představenstva. Informoval o tom server BBC.

Několik stovek zaměstnanců McDonald's ve středu protestovalo před sídlem společnosti v americkém městě Oak Brook v Illinois v den schůze firemních akcionářů. Heslem „Supersize my wages“ (Zvětšete porci mého platu) vyzývali firmu ke zvýšení hodinové mzdy z 9 na 15 dolarů. Podle BBC mnoho z protestujících přicestovalo ze států napříč celé země - New Yorku, Tampy nebo Philadelphie - aby podepsali petici na zvýšení minimální mzdy, kterou McDonald pracovníkům platí.

Někteří demonstranti uvedli, že je povzbudilo úterní schválení nárůstu minimální mzdy na 15 dolarů v Los Angeles, tedy ve druhém největším městě Spojených států.

Později téhož dne velcí investoři firmy McDonald's vydali prohlášení, ve kterém společnost vyzývají ke změně procesu, jakým jsou vybíráni členové v čele představenstva. Podle nich také společnost čelí vážnému problému s výkonem

 

Zdroj: BBC

 

McDonald's čelí protestům ze stran zaměstnanců i investorů Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.