Marketing Zet: Na ženy působí silné emoce a příběhy, které je dokreslují

Ženy jsou ve spotřebitelském chování zpravidla rozhodovatelkami a iniciátorkami. Říká to alespoň zakladatelka a jednatelka společnosti ŽENY s.r.o Eva Čejková Vašková. Jak ale ženy skutečně oslovit? Podle Čejkové Vaškové k tomu stačí jakákoli silná emoce a příběh, který za ní stojí. Pomoci rovněž může setkání s jakoukoli inspirativní osobou nebo dárek.

Společnost, která pracuje na propagaci a snaží se cílit na ženy, musí vědět, co komunikační strategií bude sledovat. Na ženy ale platí silná emoce a příběh, jenž ji doprovází. „Vždy je to o nápadu. Na ženy doporučuji zapojit emoci, příběh a dárek. To je to, co nám dlouhodobě funguje,“ řekla Čejková Vašková na rádiu Zet. Ženy to podle Čejkové Vaškové zaujme, článek si přečtou, ale může se to obejít bez jakékoli reakce nebo komentářů. 

„Pokud chceme, aby se ženy aktivně zapojily, tak je to určitě motivace ve formě dárku. Nemusí to být nějaká spotřebitelská věc, ale funguje hodně i motivace ve smyslu vzdělávání, dostat se do nějaké komunity nebo prožít hezký den se zajímavou osobností,“ uvedla Čejková Vašková. Nejedná se pouze o celebrity, jde i o lidi, u nichž je možné nalézt inspiraci. Pro ženy je tedy atraktivní člověk, s kterým mohou strávit den. Jde o mentora, který může stát za osobním rozvojem, dodala.

Ženy patří do skupiny, jež představuje obrovskou kupní sílu. V rámci spotřebitelského chování jsou tak zpravidla rozhodovatelkami a iniciátorkami. „Celosvětově se to pohybuje mezi 80 až 88 procenty nákupů, o kterých rozhodují ženy. Rozhodně to tak je, vidím to i ze strany klientů. To že banky cílí na ženy, je jasné. Bývají to i energetické společnosti, které dost často nabízejí docela i chytře balíčky, které cílí na ženy nebo kolikrát na rodiny nebo na děti,“ sdělila Čejková Vašková. 

 

 

Článek obsahuje pouze část z rozhovoru se zakladatelkou a jednatelkou společnosti ŽENY s.r.o Evou Čejkovou Vaškovou. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Marketing Zet: Na ženy působí silné emoce a příběhy, které je dokreslují Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Trumpa čeká první setkání s představiteli EU

    Společnost ·

    Vedle summitu Severoatlantické aliance (NATO) dnes v Bruselu proběhne krátké setkání nového amerického prezidenta Donalda Trumpa s vrcholnými představiteli Evropské un…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.