Maloobchodní řetězec Tesco plánuje podle tisku odejít ze střední Evropy

Maloobchodní společnost Tesco uvažuje podle slovenského listu Sme o odchodu z některých zemí střední Evropy, včetně ČR a Slovenska. Tento krok by měl být součástí úsporných opatření, které se mají vypořádat s odlivem zákazníků a poklesem cen. Britský řetězec tyto informace nepotvrdil. 

„Slovenské aktivity Teska se mohou prodávat v balíku spolu s Maďarskem, Českem a možná Polskem. Druhý scénář je prodej celých sítí v jednotlivých státech,“ citoval dnes deník nejmenovaného britského investora, který je dle jeho slov obeznámen s ozdravným plánem řetězce. Ve hře je podle něj i možnost, že na Slovensku Tesco zůstane, ale bude prodávat některá svá aktiva.

Tesco už údajně zkoumal, zda by se našel zájemce o jeho středoevropská aktiva. „Žádné rozhodnutí zatím učiněno nebylo,“ tvrdil zdroj.

Řetězec se ke zmiňovaným informacím nevyjádřil. „Nebudeme komentovat spekulace,“ řekl mluvčí firmy Matt Francis.

Tesco v Británii zavádí úsporná opatření, aby se vyrovnalo s poklesem cen a odlivem zákazníků. Ozdravný plán má firmě pomoci ukončit roky ztrát podílu na trhu a vyrovnat se s problémy, které jí způsobil finanční skandál kolem nadhodnocování zisků. Společnost začátkem roku oznámila, že v Británii uzavře 43 ztrátových prodejen.

V Česku má Tesco téměř 14 000 zaměstnanců, na Slovensku zaměstnává zhruba 10 000 lidí. Odbory české divize řetězce v lednu vyhlásily stávkovou pohotovost v reakci na plán firmy uzavřít hypermarket v Ústí nad Labem a pražský supermarket ve Smíchovské tržnici. Stávkovou pohotovost odvolaly poté, co se se společností dohodly, že zaměstnanci uzavíraného hypermarketu v Ústí nad Labem, kteří opustí firmu, dostanou vyšší odstupné a mimořádnou odměnu.

 

Zdroj: ČTK

Maloobchodní řetězec Tesco plánuje podle tisku odejít ze střední Evropy Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Ředitel státního hotelu Thermal končí

  Byznys ·

  Karel Pilz končí po třech měsících ve funkci ředitele státního hotelu Thermal v Karlových Varech. Podle České televize odchází do soukromého sektoru. Server iDnes.cz i…

 2. Česká delegace dnes navštíví Ázerbájdžán

  Byznys ·

  Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) dnes zamíří spolu s čtyřicetičlennou delegací českých podnikatelů a exportérů do Ázerbájdžánu. Budou zde jednat o obchodu,…

 3. O2 se rozdělí na dvě společnosti

  Byznys ·

  Telekomunikační společnost O2 včera oznámila ve zprávě investorům, že se od ní odštěpí nová firma pod názvem Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN). Ta bude vlas…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.