Malé oči: Filmový festival pro děti od dětí

„Malé oči“ jsou první pražský dětský filmový festival, který od 19. do 25. května pořádá Bio Oko ve spolupráci s Aeroškolou. Celé přípravy má na starost tým mladých filmových fanoušků, kteří se pod dohledem dospělých učí, jak zorganizovat a připravit vše potřebné pro festival.

Tým dětských organizátorů se pravidelně schází v Bio Oku, kde pracuje na přípravách a následně o nich pak na webu festivalu publikuje zápisky. Jde o první festival svého druhu v Praze. Součástí festivalu je i výstava filmových plakátů k dětským filmům z let 1950 - 1989. Návštěvníci se mohou těšit i na dětské úvody, festivalovou grafiku vytvořenou dětmi, zajímavé filmy pro děti, ale i řadu doprovodných akcí.

Školy mohou navštívit projekci švédského filmu Ledový drak, českého dokumentu Mých posledních 150000 cigaret s následnou diskuzí s autorem, seminář o online videu a reklamě s Adamem Hrubým, nebo pásmo nejnovějších krátkých animovaných filmů od českých a zahraničních tvůrců.

Jednotné vstupné na všechny programy je 60 Kč, pedagogický doprovod má vstupné zdarma. Místa v sále je třeba rezervovat předem.

Více informací o programu a přípravách festivalu se dozvíte na http://www.aeroskola.cz/

Zdroj: Aeroskola.cz

Malé oči: Filmový festival pro děti od dětí Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Zeman je pro rušení vojenských újezdů

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman souhlasí s rušením Vojenských újezdů, obzvlášť Brd. Myslí si, že spory Plzeňského a Středočeského kraje ohledně hranic by ale bylo lepší rozhodno…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.