Kvůli propadu cen ropy oslabovaly americké akcie, dolar naopak posiluje

Americké akcie včera pokračovaly v propadu. Způsobilo to především oslabení energetických společností pod vlivem poklesu cen ropy. Investoři jsou po teroristických útocích v Bruselu a před velikonočními svátky obezřetní a nepouštějí se tak do velkých obchodů. Na devizových trzích posiloval dolar.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, klesl o 0,45 procenta na 17 502,59 bodu. Širší index S&P 500 odepsal 0,64 procenta na 2036,71 bodu, zatímco index technologického trhu Nasdaq Composite uzavřel se ztrátou 1,10 procenta na 4768,86 bodu.

Ceny ropy včera kvůli vysokému růstu zásob v USA klesly o více než tři procenta. To oslabilo akcie společností ze sektoru těžby a zpracování surovin.

Wall Street rovněž podkopala poslední vyjádření činitelů americké centrální banky (Fed). Ta naznačovala možnost rychlejšího zvyšování úrokových sazeb, než s jakým se mezi investory počítá.

Americký dolar včera na devizových trzích zpevnil a ke koši šesti hlavních světových měn se vyhoupl nejvýše za poslední týden. Americkou měnu podpořila slova některých činitelů Fedu ohledně dalšího zvyšování úrokových sazeb v USA.

Dolarový index vůči koši šesti světových měn v závěru stoupl o 0,4 procenta na týdenní maximum 96,04 bodu. Euro proti dolaru oslabilo o 0,4 procenta na 1,1176 USD.

 

 

Zdroj: ČTK

Kvůli propadu cen ropy oslabovaly americké akcie, dolar naopak posiluje Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.