Škoda Auto a Padok Investments plánují investice do nízkonákladových tréninkových stadionů

Nízkonákladové tréninkové stadiony mají do budoucna nahradit přírodní kluziště, kterých kvůli klimatickým podmínkám ubývá. Dohodli se na tom zástupci automobilky Škoda Auto a investiční skupiny PADOK Investments ve společném memorandu a zavázali se nové zimní stadiony po celé republice budovat. PADOK Investments to v pátek oznámil v tiskové zprávě.

Cílem projektu je rozšířit základnu sportující veřejnosti, zejména dětí a mládeže. První ze zamýšlených sportovišť bylo otevřeno v únoru letošního roku v pražských Strašnicích. Na zimním stadionu Škoda Icerink se pod dohledem profesionálních trenérů pravidelně učí bruslit děti z pražských základních škol a mateřských školek.

„Vnímáme, že naše země potřebuje rychle podpořit podobná profesionálně zaměřená centra sportu, a proto jsme se nakonec také rozhodli uzavřít dlouhodobou spolupráci s investorem, který na pilotním projektu prokázal schopnost přijít s ekonomicky fungujícím konceptem, který veřejnost i média velmi kladně přijala,“ řekl vedoucí marketingu Škoda Auto Česká republika Petr Janeba. Firmy mají podle něj ambice společně vybudovat několik zimních stadionů po celé republice.

Investoři mají připraveno několik různých variant stadionů, které lze nabízet k výstavbě - od nezastřešených kluzišť až po plnohodnotné zimní stadiony včetně tribuny pro sedící diváky.

„Největší přidanou hodnotou je, že pro města a obce zde není prakticky žádný finanční náklad. Máme připravené jak vlastní financování výstavby, tak jsme si prakticky ověřili i provozování, ekonomické fungování, moderní úsporné technologie, ale i vlastní marketing. Zjednodušeně řečeno: stačí projevit vůli, najít vhodný pozemek a můžeme se pustit do práce,“ řekl Petr Novotný z PADOK Investments. Několik českých měst se podle něj už ozvalo a projevilo o stadion zájem.

 

 

Zdroj: ČTK

Škoda Auto a Padok Investments plánují investice do nízkonákladových tréninkových stadionů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Trump zval opakovaně Putina do Bílého domu

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump opakovaně zval během nedávného telefonického rozhovoru svého ruského kolegu Vladimira Putina do Bílého domu, Putin mu na oplátku nabídl…

  2. Kuba má nového prezidenta, je jím Díaz-Canel

    Společnost ·

    Novým prezidentem Kuby se stal Miguel Díaz-Canel. Oznámil to předseda kubánského parlamentu, podle něhož dosavadní viceprezident dostal 603 hlasů ze 604 možných. Sedma…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.