Kanadská firma koupí výrobce ženské viagry za jednu miliardu dolarů

Kanadská farmaceutická firma Valeant Pharmaceuticals koupí výrobce prvního léku pro ženy s nízkou sexuální touhou Sprout Pharmaceuticals za jednu miliardu dolarů (24,2 miliardy Kč). Dohoda, která má být dokončena v tomto čtvrtletí, přichází krátce po schválení nového léčiva americkými regulátory.

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválil kontroverzní lék firmy Sprout tento týden. Předtím ho už dvakrát zamítl. Lék se bude prodávat pod názvem Addyi a jeho předepsání je podmíněno důrazným varováním před možnými nebezpečnými vedlejšími účinky, kterými jsou nízký tlak a mdloby, zvláště v kombinaci s alkoholem. Léku se přezdívá „ženská viagra“, přestože funguje zcela jinak než lék na mužskou impotenci vyráběný firmou Pfizer. Addyi působí na chemické látky v mozku a musí se užívat delší dobu. Valeant očekává, že by se lék mohl začít ve Spojených státech prodávat ve čtvrtém čtvrtletí.

Valeant se specializuje na přípravky pro péči o oči nebo dermatologické a žaludeční léky. Strategií firmy je růst prostřednictvím akvizic. Podle údajů agentury Bloomberg firma oznámila jen za poslední rok 12 akvizic v hodnotě 14,9 miliardy USD. Největším z nich bylo převzetí výrobce léků na zažívání Salix Pharmaceuticals za 11,1 miliardy USD.


Zdroj: ČTK

Kanadská firma koupí výrobce ženské viagry za jednu miliardu dolarů Foto: ČTK/AP/Allen G. Breed

reklama

Další články

  1. Škoda Auto vstoupí na jihokorejský trh

    Byznys ·

    Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto plánuje ještě letos vstoupit na jihokorejský trh. Informoval o tom server E15.cz s odvoláním na jihokorejský deník The Korea He…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.