Jak může Elon Musk všechno zvládnout? Dělí svůj den do pětiminutových slotů

Není pochyb o tom, že Elon Musk je jedním z největších vizionářů naší doby. Svůj čas dělí mezi dvě velké společnosti - Teslu a SpaceX - k tomu má 5 dětí. Otázkou zůstává, jak svůj náročný program zvládá. Podle Business Insideru mu v tom pomáhá efektivní rozdělení dne do pětiminutových bloků.

Podle serveru The Independent Elon Musk stráví prací 85 až 100 hodin týdně. Pendluje přitom mezi centrálou vesmírné společnosti SpaceX v Los Angeles a základnou Tesly v Palo Alto nedaleko San Francisca. V rozhovoru pro Y Combinator také uvedl, že 80 procent jeho pracovního času se věnuje designu a inženýringu, nikoliv byznysu a kontaktu s médii.

V čem ale tkví jeho tajemství efektivního rozložení času? Podle Business Insideru Musk ignoruje většinu telefonátů, vyvarovává se tomu, aby se zasekl při řešení e-mailové korespondence a spí asi šest hodin denně. Jeho hlavní strategie ale údajně tkví v tom, že rozbíjí svůj den do řady pětiminutových slotů. Dokonce většinou sní svůj oběd za pět minut, obvykle během zasedání nebo schůze.

Řada knižních mentorů se shoduje na tom, že lámání svého denního plánu do menších kroků může poskytnout velkou podporu produktivity. Může se zdát, že pět minut je nic, ve skutečnosti ale tento princip pomáhá soustředit se plně na úkol a zajistí, že žádná minuta nepřijde na zmar. Pomáhá také, když se sami snažíte neustále inovovat a zvyšovat svoji produktivitu. „To je jediná nejlepší rada: Stále přemýšlet o tom, jak by bylo možné dělat věci lépe a ptát se na to sám sebe,“ řekl Musk před pár lety pro Mashable.

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

 

 

Jak může Elon Musk všechno zvládnout? Dělí svůj den do pětiminutových slotů Foto: Elon MUSK; Profimedia.cz

reklama

Další články

 1. Corbyn se pokusí o vypsání nových voleb

  Společnost ·

  Vůdce britské opozice Jeremy Corbyn se chce pokusit o vypsání nových parlamentních voleb. Citoval ho list Daily Mirror. Corbynovi labouristé vyšli z voleb z 8. června …

 2. ECB uzavře dvě italské banky

  Byznys ·

  Evropská centrální banka (ECB) chce zavřít dvě problémové italské banky, neboť se blíží úpadku. Jak uvedla agentura AP, jde o Veneto Banca a Banca Popolare di Vicenza.…

 3. Francie má podle Sobotky zájem o dialog

  Společnost ·

  Francie má zájem o intenzivnější dialog se zeměmi takzvané Visegrádské skupiny (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko). Novinářům to po pátečním prvním jednání premi…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.