Irské regionální aerolinky CityJet budou létat s letadly Suchoj ruské výroby

Irské regionální aerolinky CityJet vybaví svou flotilu ruskými letadly. Podle smlouvy, jejíž hodnota dosahuje jedné miliardy dolarů (23,7 miliardy Kč), koupí aerolinky 15 letadel Suchoj Superjet 100 a získají opci na koupi dalších deseti strojů stejného typu. Oznámila to společnost United Aircraft Corporation, která je mateřskou firmou výrobce letadel Suchoj.

První čtyři letadla mají irské aerolinky obdržet v prvním čtvrtletí příštího roku, zbývající pak v roce 2017, informoval ruský zpravodajský server RT.

Letadla s 98 sedadly jsou vhodná na krátké až střední lety, jejich dolet dosahuje 4 500 kilometrů. Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) udělila těmto strojům certifikaci v únoru 2012.

Suchoj už dříve uvedl, že jedná také s egyptskými aerolinkami EgyptAir o prodeji 12 letadel Superjet 100 s opcí na dalších 12 strojů.

Superjet je konkurentem letadel brazilské společnosti Embraer a kanadského výrobce Bombardier. Letadlo bylo vyvinuto ve spolupráci s italským výrobcem letecké a vojenské techniky Finmeccanica a je prvním letadlem pro osobní dopravu vyrobeným v Rusku od rozpadu Sovětského svazu.

 

Zdroj: ČTK

Irské regionální aerolinky CityJet budou létat s letadly Suchoj ruské výroby Foto: Ivica Drusany / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Twitter propustí osm procent svých zaměstnanců

    Byznys ·

    Americká internetová společnost Twitter propustí až 336 zaměstnanců, což představuje zhruba osm procent její pracovní síly. Společnost to uvedla v dnešním sdělení. Pro…

  2. Amazon spustil obchod s rukodělnými výrobky

    Byznys ·

    Americký internetový obchod Amazon minulý týden spustil online obchod s ručně vyráběným zbožím. Zatím v něm nabízí asi 80 tisíc výrobků od pěti tisíc prodejců z 60 zem…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.