Investice Zet: Americké banky jsou oproti těm evropským v lepší kondici

Americké banky jsou oproti těm evropským v lepší kondici. Řekl na rádiu Zet v pořadu Investice Zet analytik J&T banky Milan Lavička. Důvodem je skutečnost, že se banky svezly na vlně negativního sentimentu, který dusí akcie od počátku letošního roku. Kvůli posledním poklesům se dostaly pod své dlouhodobé valuační průměry. Ve Spojených státech dosáhly hodnoty o 15 procent a v Evropě dokonce o 30 %.

„Určitě souhlasím s tím, že americké banky jsou v lepší kondici, než ty evropské. Tomu ale odpovídá i relativní ocenění vůči těm evropským bankám. Propad je částečně daný tím, že americké banky nepadaly nebo ten jejich vývoj byl lepší, než vývoj evropských bank v minulém roce. Dále je zde větší citlivost na ceny ropy, kdy se trh bojí expozice obzvláště těch menších bank na těžaře ropy,“ řekl Lavička.

Lavička na rádiu Zet řekl, že se stále obává finančního sektoru. Ty problémy podle jeho slov mají totiž daleko od toho, aby byly vyřešené.

„Soustředil bych se právě na takzvaný stock picking, kdy lze využívat toho, že se s celým trhem svezou i tituly, které jsou v tom v podstatě nevinně. Soustředil bych se na retailové banky s nízkou expozicí, na investiční bankovnictví s vysokou kapitalizací, kde banka nemusí řešit přizpůsobování se novým pravidlům,“ uvedl Lavička.

Ředitel online obchodování ve společnosti Patria Petr Žabža řekl, že z pozice obchodníka má mnohem krátkodobější horizont pohledu nebo investic. Z toho důvodu vnímá jako důležitější investice, jež v nedávném období výrazným způsobem poklesly. V současnosti oproti tomu nabízejí zajímavou slevu vůči své fundamentální hodnotě. Žabža také vyzdvihuje banky ze západní Evropy, mezi které řadí švýcarskou Credit Suisse, britskou HSBC, americkou JPMorgan Chase a britskou Barclays.

 

 

Investice Zet je pravidelný pořad rádia Zet s premiérou každé pondělí v 9:45. Hosté v něm diskutují o aktuálním dění v ekonomice a na kapitálových trzích.

 

Záznam aktuálního dílu pořadu si můžete poslechnout v playeru výše. Starší díly Investic ZET jsou k dispozici zde.

 

 

 

Zdroj: Zet

Investice Zet: Americké banky jsou oproti těm evropským v lepší kondici Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. ČSOB vyvolala arbitráž s ČNB o 20 miliard korun

    Byznys ·

    Československá obchodní banka (ČSOB) vyvolala arbitrážní řízení s Českou národní bankou (ČNB) o 20 miliard korun. Důvodem je právě probíhající soudní spor ČSOB se spol…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.