Instagram jde opět po Snapchatu, tentokrát po jeho základní koncepci

Aplikace pro sdílení fotek Instagram opět šlape na paty chatovací aplikaci Snapchat. Tentokrát po její základní koncepci, kterou je funkce zasílání mizejících fotek a videí jednomu konkrétnímu uživateli. Facebookem vlastněný Instagram tuto funkci představil v pondělí. Vedle toho přidal i službu živého streamingu. Informoval o tom server americké televize CNN.

Uživatelé Instagramu mohou nyní posílat jednotlivcům nebo skupinám obsah, který je po shlédnutí ihned odstraněn z aplikace. Na rozdíl od nedávno zavedené funkce „Insta Stories", která ukazuje všem sledujícím uživatelům fotografii nebo video opakovaně po dobu 24 hodin, zprávu nelze přehrát znova a pro všechny. Jedná se o doplnění předchozí funkce Direct, ve které můžete posílat zprávy a sdílet fotografie pouze s vybranými jednotlivci. 

Stejně jako zmíněné Insta Stories tak i tato nová vychytávka se přibližují funkcím, které nabízí jiná aplikace Snapchat. Tu si oblíbila zejména generace teenagerů. Zda se podaří Instagramu tyto uživatele Snapchatu uzurpovat, závisí podle CNN na tom, jestli se uživatelé rozhodnou dát přednost právě jeho funkci mizejících zpráv. Jen pro zajímavost, Instagram používá 300 milionů uživatelů denně, aplikaci Snapchat užívá každý den zhruba polovina z tohoto počtu.

CNN však dodává, že Snapchat má stále velkou řadu funkcí, které Instagram nenabízí včetně různých nálepek a objektivů. Mateřská společnost této aplikace, Snap, nyní navíc rozjíždí projekt slunečních brýlí s vestavěnou kamerou, které jsou schopny nahrávat 10 vteřin videa v reálném čase. Takzvané Spectacles jsou zatím k dostání pouze ve Spojených státech v pop-upových automatech za 130 dolarů (asi 3100 Kč). Omezená nabídka spojená s faktem, že nikdo neví, kde se automat na brýle objeví, způsobuje doslova šílenství. Brýle z automatu jsou nyní k dostání v New York City a stojí se na ně dlouhé fronty.

Minulý týden také vyšla zpráva, že provozovatel chatovací aplikace Snapchat se chce stát veřejně obchodovanou společností. Společnost tajně podala u americké Komise pro cenné papíry a burzy žádost o primární nabídku akcií (IPO). Nabídka by se podle zdrojů agentury Reuters mohla uskutečnit v březnu a ohodnotit firmu na 20 až 25 miliard dolarů (503 až 629 miliard Kč). Stala by se tak největším vstupem na burzu ve Spojených státech od roku 2014 a největším vstupem technologické firmy na burzu v USA od roku 2012.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

 

 

 

Instagram jde opět po Snapchatu, tentokrát po jeho základní koncepci Foto: tanuha2001 / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Odstoupení od TPP bude první věc, co Trump udělá

    Společnost ·

    Nadcházející americký prezident Donald Trump plánuje v rámci prvního dne ve funkci oznámit odstoupení od transpacifické obchodní dohody TPP. Ta přitom patří k součásti…

  2. Mall.cz otestuje doručování zásilek dronem

    Byznys ·

    Český e-shop Mall.cz příští týden otestuje doručování zásilek dronem. Oznámil, že bude prvním českým e-shopem, který vyzkouší automatizované předání zásilek příjemci. …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.