Infografika: Největší stadiony světa jsou v USA, žebříčku dominuje severokorejský obr

Již za pár týdnů odstartuje nový ročník anglické Premier League. Přestože ji mnozí fanoušci považují za nejlepší soutěž světa, tak žádný z týmů nemá stadion, který by patřil k těm největším na světě. Podle australského deniku Daily Telegraph v tomto žebříčku figurují především americké stadiony. Prim ale drží severokorejský stadion v Pchjongjangu. Více se dozvíte v nové infografice od serveru Statista.

V žebříčku dvanácti největších stadionů s ohledem na kapacitu dominuje severokorejský stadion v Pchjongjangu. Rozkládá se na ploše přesahující 20,7 hektarů. Na jeho tribuny se vejde 114 000 diváků. Na Stadionu 1. máje Rungrado dochází k fotbalovým zápasům. Nejčastěji hostí ale takzvaný Arirang festival. Jde o gigantnější obdobu Spartakiády.

 Zdroj: YouTube / Aram Pan

Na druhém místě s ohledem na kapacitu se drží Michigan stadion v Ann Arboru. Vejde se do něj 113 000 fanoušků. Na třetí pozici je poté pensylvánský stadion Beaver s kapacitou 111 000 diváků a stánek v americkém Columbusu pojme 105 tisíc fanoušků.

 Zdroj: YouTube / Paul Hopkins

Zdroj: Statista

Jediným evropským stadionem v této infografice je stánek španělského fotbalového velkoklubu FC Barcelona Camp Nou. Na jeho tribuny se vejde 99 354 diváků.

Zdroj: YouTube / P6V_sYJl3Os

Největším stadionem České republiky je ve srovnání Eden Aréna, která patří fotbalovému klubu SK Slavia Praha. Kapacita k sezení odpovídá 20 232 lidí. S trochou nadsázky se dá říci, že oproti výše zmiňovaným stadionům jde o tréninkové hřiště.

 Zdroj: YouTube / Patrick Cines

Na stadion anglické fotbalové reprezentace Wembley, který hostil i olympijské hry v roce 2012, se vejde 90 tisíc lidí. Emirates Stadion fotbalového klubu Arsenal London, kde chytá český brankář Petr Čech, má zase kapacitu 59 867 diváků.

 

 

Zdroj: Daily Telegraph, Statista, YR News

Infografika: Největší stadiony světa jsou v USA, žebříčku dominuje severokorejský obr Foto: YouTube / Paul Hopkins

reklama

Další články

 1. Pečivo a výrobky z pšenice letos podraží

  Byznys ·

  Pečivo a výrobky z pšenice letos budou dražší. Důvodem je cena pšenice, která důsledkem nepříznivých klimatických podmínek vzrostla proti květnu a červnu až o pětinu. …

 2. Čistý zisk ČEZu se propadl více než o polovinu

  Byznys ·

  Čistý zisk energetické společnosti ČEZ se v pololetí snížil meziročně o 54 procent na 7,7 miliardy korun. Zapříčinily to jednorázové výnosy v loňském roce, a to ve výš…

 3. Kalifornii zasáhly historicky největší požáry

  Společnost ·

  Požár, který zasáhl sever Kalifornie, jsou v historii tohoto státu na západním pobřeží USA vůbec největší. S odkazemna prohlášení tamních úřadů to v úterý uvedla agent…

 4. Firmě Danone prudce klesl zisk i tržby

  Byznys ·

  Producentu mléčných výrobků Danone v ČR loni klesl zisk na 656 000 korun z předloňských 62,8 milionu korun. Tržby se snížily o zhruba 138 milionu korun na 1,3 miliardy…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.