Infografika: Klíčové základny americké armády v případě války proti KLDR

Uprostřed eskalujícího napětí mezi Severní Koreou a Spojenými státy americkými je důležité se zaměřit na vojenskou infrastrukturu americké armády v této oblasti. Přítomnost Armády USA na korejském poloostrově symbolizuje obranný charakter. Jakýkoli útok proti severu by si vyžádal podle Pentagonu obrovské množství vojenských prostředků. I přesto vám nyní přinášíme na základě informací serveru Statista letecké a námořní základny, které by sehrály klíčovou roli ve válce proti KLDR.

Na území Jižní Koreji působí zhruba 23,5 tisíců amerických vojáků. Dalších 40 tisíc jich je poté v Japonsku. Následující infografika vám poskytuje přehled klíčových amerických vojenských základen v regionu. V případném rozohnění bojů proti KLDR mohou představovat nezbytnou taktickou výhodu.

Zdroj: Statista

Mezi významná strategická místa patří letecké základny Osan a Kunsan v Jižní Koreji, kde jsou k dispozici vojenské jednomístné dvoumotorové proudové letouny Fairchild A-10 Thunderbolt II. Ty jsou vhodné pro poskytování přímé palebné podpory jednotkám pozemních sil, obrněných vozidel a dalších pozemních cílů. Letoun může rovněž sloužit jako předsunutý letecký návodčí. Jeho cílem je pak navádění jiných letounů na pozemní cíle.

Zdroj: Wikipedie: Fairchild A-10 Thunderbolt II

Na dříve zmíněných leteckých základnách jsou rovněž k mání jednomotorové, jednomístné, víceúčelové stíhací letatouny F-16.

Zdroj: Wikipedia: F-16

Přístavní japonské město Jokosuka, které je v prefektuře Kanagawa, je zase domovem pro americkou letadlovou loď USS Ronald Reagan. Letka stíhacích letounů a doprovodná skupina torpédoborců patří k nejúčinnější americké vybavenosti v regionu. 

Zdroj: Wikimedia Commons: USS Ronald Reagan

 

V minulém článku jsme na portálu rádia Zet referovali o strategickém významu  tichomořského ostrova Guam pro USA. Více se dočtete ZDE.

V úterý jsme zase psali o tom, za jak dlouho by byla KLDR schopná zasáhnout vybraná americká města. Mezi nimi figuruje Washington DC nebo New York. Více informací ZDE

 

Zdroj: Statista, Zet

Infografika: Klíčové základny americké armády v případě války proti KLDR Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Trump propustil silně kritizovaného Bannona

  Společnost ·

  Hlavní stratég Bílého domu Steve Bannon v pátek opustil svoji funkci. Domluvil se na tom s personálním šéfem Johnem Kellym. Sdělila to mluvčí Bílého domu Sarah Huckabe…

 2. Počet obětí útoků v Barceloně stoupl na 14

  Společnost ·

  Počet obětí útoků v Katalánsku vzrostl na 14, informovaly dnes úřady. Zemřela žena, která byla mezi lidmi zasaženými nočním nájezdem auta ve městě Cambrils, kde terori…

 3. Ukrajina odstranila všechny sochy s Leninem

  Společnost ·

  Proces dekomunizace na Ukrajině, který kontroluje kyjevská vláda, došlo k demontování všech soch bolševického vůdce Vladimira Uljanova-Lenina. V rozhovoru pro ukrajins…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.