Huawei se chce stát v příštím roce jedničkou na trhu smartphonů

Čínský koncern Huawei se v letošním roce chystá prodat přes 200 milionů chytrých telefonů. Meziročně jde o 31procentní nárůst. Huawei dodal, že by v závěrečném čtvrtletí příštího roku mohl vystřídat na špičce jihokorejský Samsung a stát se tak světovou jedničkou. Čínské společnosti se ve druhém kvartálu podařilo již předstihnout americkou firmu Apple.

"Otázkou není, zda budeme příští rok dvojkou; ve čtvrtém čtvrtletí příštího roku bychom mohli být jedničkou," řekl agentuře Reuters šéf divize pro spotřební elektroniku Richard Yu.

V letošním prvním pololetí Huawei prodal více než 95 milionů smartphonů. Loni jich firma prodala 153 milionů, pouze o deset procent více ve srovnání s rokem 2016. V roce 2016 činil meziroční růst ještě 29 procent.

Zpomalení na čínském největším světovém trhu smartphonů nyní podle agentury Reuters polevuje. Huawei podle analytiků nad konkurencí vítězí díky tomu, že své telefony vybavuje více funkcemi.

Firmě se v období od dubna do června podařilo podle údajů analytické společnosti IDC a IHS Markit poprvé předstihnout v prodejích Apple. Prodala 54,2 milionu smartphonů, zatímco Apple jen 41,3 milionu. Získala více než 15procentní podíl na světovém trhu, částečně díky domácímu prodeji. Apple se musel spokojit pouze s 12 procenty.

Čínský trh zůstává pro Huawei klíčový, protože ve Spojených státech, Austrálii a dalších zemích čelí obviněním, že by mohla napomáhat pekingské vládě ve sledování lidí. Společnost, která byla prakticky vyšachována z amerického trhu, ale taková nařčení odmítá s poukazem na to, že je soukromou firmou a nepodléhá kontrole čínské vlády.

 

 

Zdroj: ČTK

Huawei se chce stát v příštím roce jedničkou na trhu smartphonů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Rusko nerespektuje sankce vůči KLDR

  Byznys ·

  Rusko vydává nová pracovní povolení tisícům Severokorejců. Ti přicházejí do země nejspíš v rozporu se sankčním režimem OSN. Informoval o tom americký deník The Wall St…

 2. ČNB přistoupila ke zvýšení úrokových sazeb

  Byznys ·

  Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 1…

 3. Biden by v příštích volbách porazil Trumpa

  Společnost ·

  Bývalý americký viceprezident Joe Biden by v případě své kandidatury pravděpodobně v prezidentských volbách za dva roky porazil dosavadní hlavu státu Donalda Trumpa. P…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.