Google v létě nafotí česká města pro Street View

Internetový gigant Google bude během jara a léta opět snímat místa v České republice pro svou mapovou službu Street View. Prostřednictvím aut se speciální kamerou, vozíků nebo batohů pro chodce bude aktualizovat místní data a nově pořizovat snímky pěších zón velkých měst.

Street View je populární funkce Map Google, která je v současné době dostupná ve více než 80 zemích světa. Uživatelé si díky němu mohou prohlížet 360stupňové snímky ulic různých měst, ale i přírodních a kulturních památek. V České republice je Street View dostupné od roku 2007 a pravidelně prochází aktualizací, aby poskytovalo co nejvěrnější obraz reality. Kromě veřejně dostupných silnic by Google tento rok rád zachytil i pěší zóny větších měst a další zajímavá místa, a to s využitím vozíku Street View Trolley a Street View batohu známého jako Trekker. Ten byl použit i pro nasnímání Krkonošského národního parku nebo Národního parku České Švýcarsko.

Podobnou službu na svých mapách má i tuzemská společnost Seznam. Od roku 2013 fotí její speciálně upravené vozy snímky pro službu Panorama.

„Díky Street View mají uživatelé Map Google možnost navštívit nejen většinu českých měst, ale i české památky UNESCO, řadu hradů a zámků i přírodních památek. Podoba a infrastruktura měst se neustále vyvíjí, proto je třeba Street View snímky pravidelně aktualizovat. Věřím, že právě zahájené snímkování pomůže lidem lépe se orientovat a plánovat své výlety a cesty,“ uvedl manažer programu Ivo Furano.

Google se při snímkování letos zaměří na Brno, České Budějovice, Chomutov, Děčín, Frýdek-Místek, Havířov, Hradec Králové, Jihlavu, Karlovy Vary, Karvinou, Kladno, Liberec, Most, Olomouc, Opavu, Ostravu, Pardubice, Plzeň, Prahu, Teplice, Ústí nad Labem a Zlín.

Před jakýmkoli zveřejněním shromážděných snímků je Google zpracovává pomocí speciální technologie, která rozostřuje obličeje lidí i SPZ aut, aby je nebylo možné identifikovat, a ochránilo se tím jejich soukromí. Funkce Street View navíc umožňuje i dodatečné odstranění snímků, které stačí snadno označit a nahlásit tlačítkem „Nahlásit problém“ v pravém dolním rohu obrázku. Zcela vymazat se tak na žádost uživatele může nejen jednotlivec, ale i jeho dítě, auto nebo dokonce celý dům.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Google v létě nafotí česká města pro Street View Foto: Asif Islam / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Kajínek dostane od Zemana milost

    Společnost ·

    Doživotně odsouzený dvojnásobný vrah Jiří Kajínek dostane od prezidenta Miloše Zemana ve druhé polovině května milost. Rozhodnutí o udělení milosti je připraveno, prez…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.