Google investuje do rozšíření svého datového centra ve Finsku

Americká internetová společnost Google investuje v příštích letech dalších 450 milionů eur (11,6 miliardy Kč) do rozšíření svého datového centra v jižním Finsku. Investice je součástí širšího celoevropského plánu rozvoje v objemu stovek milionů eur.

Google již investoval do přestavby staré papírny ve městě Hamina na datové centrum 350 milionů eur. V roce 2009 koupil papírnu a přestavěl ji na jedno ze svých nejvýkonnějších center, které zahájilo provoz v roce 2011. Pro ochlazování serverů Google využívá mimo jiné zdejší ledovou mořskou vodu.

Datové centrum má nyní 125 zaměstnanců, a to inženýrů, technických a bezpečnostních pracovníků a zaměstnanců údržby. Google počítá s dalším najímáním zaměstnanců a díky rozšíření by mohlo v centru najít práci až 800 inženýrů a stavebních dělníků.

Finsko je oblíbeným místem pro datová centra díky chladnému počasí, které snižuje náklady na chlazení serverů. V zemi má mimo jiné své centrum společnost Facebook. Letos tam začal stavět své centrum největší ruský vyhledávač Yandex a investovat do centra ve Finsku se chystá rovněž Microsoft.

Zdroj: ČTK

Google investuje do rozšíření svého datového centra ve Finsku Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Automobilový trh v USA v říjnu výrazně oživil

    Byznys ·

    Americký automobilový trh v říjnu po zářijovém poklesu navzdory ochromení vládních úřadů výrazně oživil. Silně rostl prodej vozů všech tří domácích výrobců General …

  2. Americký AT&T se zajímá o převzetí Vodafonu

    Byznys ·

    Největší americký telekomunikační operátor AT&T zkoumá několik strategií vedoucích k případnému převzetí britského mobilního operátora Vodadone Group v následuj…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.