Google Glass si ve Spojených státech nachází cestu do nemocnic a klinik

Aby uspokojila rostoucí poptávku po chytrých brýlích Google Glass ze strany lékařů, californská společnost Drchrono vyvinula novou aplikaci pro Glass a prohlašuje, že jde o první „nositelnou zdravotní dokumentaci“. Lékaři, kteří se do Drchrono zaregistrují, jej mohou se souhlasem pacienta použít pro tvorbu zdravotních záznamů.

Videa, fotografie a poznámky lékařů jsou ukládány v elektronické schránce nebo v cloudovém úložišti Box. Lékaři je pak s pacientem mohou na požádání sdílet. Firma Drchrono během vývoje služby spolupracovala se společností Box i s týmem Google Glass.

Podiatr Bill J. Metaxas ze San Francisca své kolegy varoval, aby před tím, než začnou aplikaci využívat, získali souhlas pacienta a učinili příslušná bezpečnostní opatření. Také řekl, že Glass není o nic méně nebo více nebezpečný než tablety, které jsou v klinické praxi již běžně využívány.

Metaxas, který sám Google Glass používá na operačním sále a během konzultací s pacienty, říká, že 99 procent jeho klientů s využitím technologie souhlasí, ale její používání v praxi je teprve v kolébce - zatím se s Google Glass lze setkat pouze u malého zlomku lékařů.

Missy Krasner, mluvčí Boxu a bývalá zaměstnankyně Google Health řekla, že ví alespoň o dvaceti jiných společnostech, které se podobně zaměřují na cílovou skupinu lékařů. Většina z vyvíjených aplikací, jako například Augmedix a Pristine, jsou v souladu s federálními předpisy na ochranu dat o zdraví pacientů.

Chytré brýle Google Glass byly původně určeny pro masový spotřebitelský trh, ale veřejností někdy kritizovány pro svůj neobvyklý vzhled. Potenciálu technologie ale využívají některé firmy z oblasti průmyslu

Společnost Drchrono prohlásila, že registruje již 60 tisíc lékařů, kteří prostřednictvím jejich služby vedou elektronické zdravotní záznamy. Aplikace pro Glass je v současné době k dispozici zdarma, ale společnost za ni v budoucnosti může začít účtovat poplatek.

Zdroj: Reuters

Google Glass si ve Spojených státech nachází cestu do nemocnic a klinik Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Kvůli bojům v Iráku se zvyšují ceny ropy

    Byznys ·

    Obavy z eskalujících bojů v Iráku dnes vytlačily světové ceny ropy na několikaměsíční maxima. Severomořská ropa Brent získala zhruba dva dolary a vyhoupla se až na…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.