Francouzský soud zasahuje do sporu mezi Facebookem a jeho uživatelem

Francouzský soud zasáhl do sporu mezi provozovatelem internetové mikroblogové sítě Facebook a jedním z jejích francouzských uživatelů. Podle agentury AFP se tak stalo i přesto, že zastupitelé Facebooku tvrdí, že skládat účty může jen před americkými soudy.

Spor se týká francouzského učitele a otce tří dětí, který obvinil provozovatele Facebooku z cenzurování jeho profilu, na který si umístil fotku obrazu Gustava Courbeta s názvem Původ světa z 19. století, znázorňujícího poměrně naturalisticky ženský klín.

Muž se obrátil na pařížský soud prvního stupně, jehož kompetentnost zpochybnila advokátka Facebooku s argumentem, že stěžovatel zprovozněním svého profilu na tomto mikroblogu přijal i podmínky jeho užívání. A v nich se uvádí, že pouze oblastní soud v místě sídla firmy, tedy v Kalifornii, je oprávněn řešit spory mezi Facebookem a jeho uživateli.

Pařížský soud ale označil tuto klauzuli za protiprávní a oznámil, že je v otázce rozhodování ve sporu plně kompetentní. Další slyšení v kauze stanovil na 21. května.

 

Zdroj: ČTK

Francouzský soud zasahuje do sporu mezi Facebookem a jeho uživatelem Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Nezaměstnanost ve Francii vzrostla na 10,4 procenta

    Společnost ·

    Nezaměstnanost ve Francii v loňském čtvrtém čtvrtletí loni vzrostla na 10,4 procenta, oproti předchozímu čtvrtletí tak vstoupla podle dnešní zprávy francouzského stati…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.