Facebook umožní sdílení hudby přes síť, uzavřel totiž smlouvu s Universal Music

Provozovatel sociální sítě Facebook podepsal několikaletou smlouvu s jedním z největších hudebních vydavatelství na světě Universal Music Group (UMG). Uživatelé jeho sítě tak budou moci sdílet hudbu a videa produkovaná touto značkou. Firmy rovněž informovaly o tom, že budou spolupracovat na vývoji dalších hudebních produktů, což je podle serveru BBC znamení, že Facebook chce konkurovat internetovému portálu pro sdílení videí YouTube.

UMG, které je divizí francouzského mediálního konglomerátu Vivendi SA, má práva například na nahrávky Rihanny, Bruce Springsteena nebo Justina Biebera. Pokud uživatel Facebooku video vyprodukované UMG nahrál, muselo být dosud kvůli ochranně autorských práv smazáno. Firmy nesdělily, od kdy dohoda vstoupí v platnost.

Největším světovým portálem pro sdílení videí je YouTube. Za populárnější je ale považováno Spotify a Apple Music. V českém prostředí funguje aplikace Youradio.

Youradio je ryze český projekt. Výhodou využívání této služby je skutečnost, že člověk může poslouchat opravdu to, co chce. Vybere si jméno jednoho nebo více interpetů a Youradio přehraje skladky od vámi požadovaného muzikanta nebo jim podobným interpretům. Youradio má k dispozici rovněž celkově 80 takzvaných hudebních nálad, které se stále rozšiřují. Jeho uživatel si tak může vybrat například písničky ve skupině do fitka, na relax nebo na párty. Více o českém počinu se dozvíte ZDE.

 

 

Zdroj: ČTK

Facebook umožní sdílení hudby přes síť, uzavřel totiž smlouvu s Universal Music Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. 10 nejlépe placených sportovců všech dob

    Byznys ·

    Pro většinu smrtelníků představuje sport převážně činnost pro regeneraci a určité odpočinutí od běžné práce. Mezi lidmi jsou ale i jedinci, kteří vydělali díky svému s…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.