Facebook spustí novou zpravodajskou aplikaci Notify

Největší sociální síť Facebook se chystá uvést novou samostatnou aplikaci Notify, která bude upozorňovat uživatele na nové zprávy ve vybraných médiích, například Vogue nebo Washington Post. S odvoláním na nejmenované zdroje to uvedl server ekonomického listu Financial Times. Facebook by podle něj novou aplikaci mohl spustit příští týden.

Facebook už navázal spolupráci s devíti vydavateli mediálního obsahu. Společnosti, mezi kterými jsou i BBC, The New York Times nebo The Guardian, v květnu souhlasily s tím, že budou zveřejňovat některé zprávy přímo prostřednictvím sociální sítě v rámci jeho služby Instant Articles. Server BBC v reakci na tuto službu uvedl, že systém pro zpravodajské společnosti, které se zatím neúspěšně snaží svůj obsah dostat k mladému publiku, sice může být atraktivní, ale stejně tak pro ně může být i postupnou zkázou. Instant Articles totiž přichází v době, kdy stále více čtenářů využívá sociální síť jako portál, ze kterého získávají zprávy.

Podle Financial Times bude Facebook novou aplikací Notify konkurovat také službě Moments, kterou nedávno spustila síť Twitter. Moments má uživatelům poskytnout lepší uspořádání obsahu a pomoci jim při sledování událostí v přímém přenosu.

 

Zdroj: ČTK, Zet

Facebook spustí novou zpravodajskou aplikaci Notify Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.