Excalibur Army se stane partnerem izraelské zbrojařské firmy

Česká zbrojařská firma Excalibur Army Jaroslava Strnada uzavře strategické partnerství s izraelskou společností Rafael Advanced Defence Systems. Ta vyvíjí a vyrábí pokročilé obranné systémy pro pozemní síly a námořnictvo, a také dodává věže pro obrněnou techniku včetně Pandurů, jimiž disponuje i Armáda České republiky. Armáda ČR ušetří podle mediální zástupkyně díky smlouvě na servisu.  

Smlouvu zbrojaři podepíšou 20. května na brněnském veletrhu IDET. Spolupráce s Izraelci podle Navarové zefektivní servisní služby u Pandurů ve výzbroji české armády. Excalibur bude moci výrobky systémů Rafael zapracovat do bojových vozidel Pandur, BVP a Ascod s využitím výrobních závodů Excalibur Army, například ve Šternberku. Další bývalý opravárenský podnik vlastní Excalibur v Přelouči na Pardubicku. Skupina zaměstnává zhruba 400 lidí.

Partnerství se společností Rafael podle ředitele Excalibur Army Petra Kratochvíla navazuje na existující spolupráci se společností General Dynamics European Land Systems (GDELS), která vyrábí kolový podvozek Pandur a pásový podvozek Ascod. Díky smlouvě s GDELS získal Excalibur Army licence k výrobě obrněných pandurů pro vybraná teritoria východní Evropy a Asie.

Výkonný viceprezident společnosti Rafael Giora Katz doplnil, že česká firma je ideální lokální a strategický partner pro Rafael. Partnerství podle něj umožní české armádě snazší přístup ke schopnostem a zkušenostem Rafaelu a rozšíří obchodní možnosti obou společností v Česku.

Excalibur Army se v poslední době dostala několikrát do médií. Je jednou z firem, která měla pronajaté haly v areálu muničního skladu ve Vrběticích, kde došlo k výbuchům. Její manažeři jsou také mezi obviněnými kvůli údajnému skladování zakázaných protipěchotních min.

 

Zdroj: ČTK

 

Excalibur Army se stane partnerem izraelské zbrojařské firmy Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.