EU uvalila antidumpingové clo na hliníkové folie z Ruska

Evropská unie se rozhodla uvalit antidumpingové clo na dovoz hliníkových folií z Ruska. Vyšetřování totiž ukázalo, že ruské folie se v EU prodávají pod tržní cenou. Podle agentury Reuters to vyplývá z úředního věstníku EU.

Prozatímní antidumpingové clo ve výši 12,2 procenta začne EU vybírat už ode dneška. Za veškerým vývozem hliníkových folií z Ruska stojí společnost Rusal, která je největším producentem hliníku na světě, píše Reuters.

"Na základě závěrů Evropské komise by měla být zavedena prozatímní opatření, která by zabránila dalším škodám působeným průmyslu EU dovozem za dumpingové ceny," píše se ve věstníku. Prozatímní clo má platnost šest měsíců, během kterých Evropská komise dokončí své vyšetřování. To by mohlo vést k zavedení definitivního cla s pětiletou platností.

Společnost Rusal uvedla, že bude s Evropskou komisí při vyšetřování nadále spolupracovat. Vyjádřila naději, že výsledkem vyšetřování bude snížení či zrušení antidumpingového cla. Komise vyšetřování spustila loni v říjnu poté, co obdržela stížnosti od několika evropských výrobců hliníkových folií.

Vztahy Bruselu s Moskvou jsou nyní napjaté kvůli ukrajinské krizi, která přiměla Evropskou unii k zavedení protiruských sankcí. Na ty reagovalo Rusko uvalením embarga na dovoz potravin.

 

Zdroj: ČTK

EU uvalila antidumpingové clo na hliníkové folie z Ruska Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.