Drsný kraj s příjemnou chutí jakostní šunky

Moravskoslezský kraj je často spojován s drsnou průmyslovou Ostravou, ale i v tomto kraji můžeme nalézt krásné historické památky a malebnou krajinu.

Naplánujte si výlet z Fulneku s kostelem Nejsvětější Trojice, který patří k nejvýznamnějším barokním stavbám celé severovýchodní Moravy. Vydejte se na sever do Hradce nad Moravicí se zámeckým komplexem, který je národní kulturní památkou České republiky.

Jen o pár kilometrů výše můžete dát vašemu výletu tu správnou chuť. Ochutnejte v Opavě hovězí šunku nejvyšší jakosti z Řeznictví H+H, které se může pochlubit vítězstvím v soutěži Regionální potravina Moravskoslezského kraje za rok 2017. Zde kladou velký důraz na kvalitu a jsou hrdí především na ruční výrobu uzenářských specialit.

Takto posíleni se můžete vydat na prohlídku Slezského zemského muzea, které je třetí největší, avšak nejstarší institucí svého druhu v České republice.

 

 

Zdroj: YR News

Drsný kraj s příjemnou chutí jakostní šunky Foto: Wikimedia Commons

reklama

Další články

  1. Jak americká TSA sleduje pasažéry na letišti?

    Společnost ·

    Převlékání na letištní toaletě, kontrola odrazu ve výloze obchodu nebo poslední pasažér přicházející na palubu letadla. Že se nejedná atypické chování cestujících na l…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.