Drahotský, Saxo: Rusko může být „zajímavou investiční příležitostí“ pro odvážné investory

S tím jak se zvětšuje optimismus investorů ohledně křehkého příměří na Ukrajině, může budoucnost přinést růst nejenom akciovým trhům. Podle Pavla Drahotského, ředitele Saxo bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, nabízí zejména ruský trh méně konzervativním investorům „zajímavé investiční příležitosti." 

„Je to velmi křehká situace, ale Evropa by se určitě s Ruskem měla dohodnout, protože mi to připomíná situaci, kdy se dva perou a třetí z toho má užitek. Ať už je tím třetím kdokoli,“ řekl Drahotský v magazínu Tržní okénko.

Investoři „vnímají Ukrajinu jako jeden z dílčích problémů," spolu s s problémy s islamisty na Blízkém východě a nejistotou, spojenou se skotským referendem, řekl Drahotský.

"Když se dívám na hodnotu rublu, který oslabil na několikaleté minimum, i na ocenění korporátních dluhopisů v Rusku s krátkou splatností, tak mohou vytvářet zajímavou investiční příležitost. Záleží na každém investorovi. Pro konzervativní investory bych doporučil nevěnovat se tomuto tématu. Pro ty, kdo hledají příležitosti, může Rusko v příštích měsících v případě uklidnění situace poskytnout velmi zajímavé investiční příležitosti,“ řekl.

Celý záznam rozhovoru s Pavlem Drahotským, ředitelem pražské pobočky Saxo bank, si můžete poslechnout výše v článku. 

Více k tématu se můžete dozvědět také na www.cz.saxobank.com

Tržní okénko je pravidelným pořadem Studia Zet na rádiu BBC, jehož premiéru si můžete poslechnout každý čtvrtek v 10:05. 

 

Zdroj: Zet 

Drahotský, Saxo: Rusko může být „zajímavou investiční příležitostí“ pro odvážné investory Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. V Rusku sílí protesty kvůli nevyplácení mezd

    Společnost ·

    V Rusku nabírají na obrátkách protesty vyvolané hospodářskými nepořádky, především nevyplácením mezd. Ve svém nejnovějším čísle na to upozornil ruský časopis Ogoňok. Z…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.