reklama

Drahoš získal 142 tisíc podpisů a odevzdal kandidaturu na prezidenta

Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš získal pro svoji kandidaturu na hlavu státu od občanů přes 142 tisíc podpisů. Kandidaturu v pátek odevzdal na ministerstvu vnitra. Drahoš oznámil, že sebral více než 157 tisíc podpisů. Kvůli nesrovnalostem došlo k vyřazení části podpisů.

Mohlo by vás zajímat

Termín na odevzdání kandidatury ministerstvu vnitra je do 7. listopadu. Dosud tak učinili bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer, textař a podnikatel Michal Horáček, hudebník a předseda strany Rozumní Petr Hannig, šéf Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek, bývalý šéf Škody Auto Vratislav Kulhánek a lékař a aktivista Marek Hilšer. Podle ministerstva vnitra kandidátní listinu s podporou poslanců podal i další kandidát, jeho jméno ale zatím není známo. Dva další zájemci o Hrad vnitru nedoložili potřebné podpisy.

V nejbližších dnech by se měli zaregistrovat i další kandidáti. Více než 50 000 podpisů se podařilo sesbírat také současnému prezidentu Miloši Zemanovi. Podrobnosti chtějí jeho spolupracovníci sdělit na pondělní tiskové konferenci. Další uchazeči se snaží získat podporu politiků a senátorů. Dostatek senátorských podpisů deklaroval v minulosti bývalý šéf úřadu vlády Karel Štogl. Ten ve čtvrtek sdělil, že ale pravděpodobně kandidovat nebude. Podnikatel Vladimír Boštík má údajně více než 50 000 občanských podpisů, dosud ale ani nezaregistroval svůj volební účet u kontrolního úřadu.

 

 

Zdroj: ČTK

Drahoš získal 142 tisíc podpisů a odevzdal kandidaturu na prezidenta Foto: ČTK/Šulová Kateřina: Jiří Drahoš

reklama

Další články

  1. Příštím šéfem Fedu bude Powell, rozhodl Trump

    Byznys ·

    Prezident Spojených států Donald Trump zvolil příštím šéfem americké centrální banky (Fed) Jeromea Powella. Jde o člena rady guvernérů Fedu. Jestliže bude s nominací s…

  2. Bitcoin poprvé překročil hodnotu 7000 dolarů

    Byznys ·

    Hodnota digitální měny bitcoin se ve čtvrtek poprvé dostala přes hranici 7000 dolarů, během dopoledne narostla o dalších více než sedm procent až na 7045 dolarů (154 5…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.