Další razie v kancelářích Googlu, o jeho daních pochybují ve Španělsku

Španělské úřady ve čtvrtek provedly v rámci daňového vyšetřování razii v madridských kancelářích americké internetové společnosti Google. Soud v Madridu uvedl, že vstup inspektorů do kanceláří povolil na základě žádosti daňového úřadu. Mluvčí Googlu podle agentury Reuters řekla, že firma ve Španělsku postupuje v souladu s tamními zákony, stejně jako ve všech ostatních zemích, kde působí. Dodala, že Google s úřady spolupracuje, aby vyjasnil všechny otázky. 

Koncem května francouzská policie v rámci vyšetřování daňových podvodů a praní špinavých peněz provedla razii v kancelářích Googlu v Paříži. Zdroj z ministerstva financí v únoru řekl, že Francie po Googlu žádá doplatit na daních 1,6 miliardy eur (43,3 miliardy Kč).

Google má kvůli daním potíže i v dalších evropských zemích. V lednu se například dohodl s britskou vládou, že doplatí na daních 130 milionů liber (4,2 miliardy Kč). Předcházela tomu kontrola účetnictví, kterou v Googlu provedly britské daňové úřady.

Francie, Británie i další státy si už delší dobu stěžují na daňové praktiky velkých internetových firem, zejména pak na to, že tyto podniky přesouvají zisky do zemí s nižší daňovou zátěží.

 

 

Zdroj: ČTK

Další razie v kancelářích Googlu, o jeho daních pochybují ve Španělsku Foto: Denis Linine / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Do čela ČNB dnes usedl Jiří Rusnok

    Byznys ·

    Funkce guvernéra České národní banky se dnes ujal Jiří Rusnok (55). Nahradil Miroslava Singera, kterému skončil druhý šestiletý mandát a nemohl být znovu jmenován. Nov…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.