Chiquita odmítla nabídku na akvizici za 658 milionů dolarů

Společnost Chiquita Brands International, která je předním producentem a distributorem banánů v USA, odmítla novou nabídku na převzetí od brazilských společností Grupo Cutrale a Safra Group za 658 milionů dolarů. Plánuje totiž pokračovat v plánu fúze s irským ovocnářským podnikem Fyffes.

Společnosti Cutrale a Safra tento týden zvýšily nabídku na 14 dolarů za akcii z dřívějších 13 dolarů. Chiquita se ale již v březnu dohodla na spojení s firmou Fyffes.

Podle vedení společnosti Chiquita je nová nabídka brazilských podniků neadekvátní a není v zájmu akcionářů. Vedení rovněž akcionáře vyzvalo, aby podpořili spojení s firmou Fyffes. To už začátkem října schválila Evropská komise.

Výsledkem fúze s irskou společnost má být skupina s 32 tisíci zaměstnanci působící ve více než sedmdesáti zemích světa. Chiquita chce zároveň přesunout své sídlo ze Spojených států do Irska, kde firmy podléhají nižšímu zdanění.

Zdroj: ČTK

Chiquita odmítla nabídku na akvizici za 658 milionů dolarů Foto: Banány s logem firmy Chiquita Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.