Cestovní kanceláře zahajují prodeje lyžařských zájezdů, ceny jsou vyšší než loni

Cestovní kanceláře v těchto dnech zahajují prodej lyžařských zájezdů. Průměrná cena prodaného zájezdu činí zatím 7 445 Kč na osobu, tedy o 11 procent více než loni. Vyplývá to z údajů cestovního portálu Invia.cz. Čím dál oblíbenější jsou mezi českými lyžaři levnější termíny na okrajích sezony. Do Rakouska, Itálie a Francie v zimě vyráží každoročně přes půl milionu Čechů.

„Největší novinkou sezony je velký rakouský skiareál s 270 km sjezdových tratí, řadící se k největším v Evropě. Vzniká propojením Fieberbrunnu s populárními středisky Saalbach, Hinterglemm a Leogang,“ uvedl mluvčí cestovní kanceláře Nev-Dama Jan Osúch. Cestovní kancelář také výrazně rozšířila nabídku v oblasti rakouských Korutan a Salzburska.

Novinkou mezi lyžařskými destinacemi v katalogu Čedoku je například oblast Tauplitz/Loser v Salzkammergutu. „Ceny jsou stejné jako v loňské sezoně. Pokud někde došlo k nárůstu, tak maximálně do tří procent,“ uvedl mluvčí Čedoku Hynek Špinar.

Nejpopulárnějším střediskem v nabídce Nev-Damy bylo loni italské Val di Fiemme. „A i v letošním roce očekáváme nejen jeho prvenství, ale také největší nárůst počtu klientů,“ dodal Osúch.

„Dosavadní poptávka po lyžařských zájezdech je nižší, než byla v loňské sezóně. Aktuálně, tedy ve velkém časovém předstihu, si dovolené na horách objednávají hlavně větší skupiny. Potvrzuje to vysoký průměrný počet osob na smlouvu, hodnota je nyní pět osob na jednu objednávku,“ dodal marketingový ředitel Invia.cz Michal Tůma.

Čeští lyžaři tradičně nejčastěji míří do rakouských Alp. Zatímco Rakousko láká hlavně lepší dostupností z České republiky, Itálie vede v cenové atraktivitě, kvalitě sjezdových tratí a nabízí také stabilní slunečné počasí. Do Rakouska Češi častěji jezdí bez služeb cestovní kanceláře, do Itálie naopak většina lyžařů míří s voucherem od cestovky.

 

Zdroj: ČTK

Cestovní kanceláře zahajují prodeje lyžařských zájezdů, ceny jsou vyšší než loni Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.