Cena bitcoinu nadále prudce klesá, důvodem jsou stále zprávy z Číny

Hodnota bitcoinu se v pátek propadla pod 3000 dolarů. Před dvěma týdny přitom ještě dosahovala hranice 5000 dolarů. Současný neblahý vývoj kryptoměny způsobuje skutečnost, že burzy v Pekingu musejí zastavit obchodování a o termínu tohoto kroku informovat uživatele. O nařízení státních orgánů v pátek informoval deník Securities Times.

Jednání o další budoucnosti kryptoměn se podle listu konalo v pátek v Šanghaji. List se odvolává na zdroje z finančního světa a také na sdělení vlády, uvedla agentura Reuters.

Hlavní čínská bitcoinová burza BTCChina ve čtvrtek oznámila, že k 30. září zastaví veškeré obchody s bitcoinem. Důvod nesdělila. Okamžitě také zastavila registraci nových uživatelů, oznámila na svém blogu.

 

 

Zdroj: ČTK

Cena bitcoinu nadále prudce klesá, důvodem jsou stále zprávy z Číny Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Na čem všem nyní pracuje Muskova Tesla?

    Tech ·

    Ať to vezmete z jakékoliv stránky, Elon Musk musí být vnímán jako extrémně soutěživý a úspěšný člověk. Někdy se zdá, že ani nebe není pověstným Muskovým limitem. Jak j…

  2. Jaké jsou nejčastější důvody úmrtí lidí?

    Společnost ·

    Srdeční choroby a tabák vedly spolu s konflikty a násilím v roce 2016 k nejvíce úmrtím. Nejvíce zdravotních problémů v uplynulém roce přivodilo špatné stravování a duš…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.