Britská královna věří ve vítězství "světla nad tmou"

Britská královna Alžběta II. ve svém včerejším vánočním poselství vyjádřila naději, že světlo triumfuje nad temnotou v těchto nebezpečných časech. Zároveň se podle agentury AP v něm zmínila i o osobní radosti, kterou jí letos přineslo narození pravnučky Charlotte, již druhého dítěte prince Williama a jeho manželky Kate.

„Janovo evangelium obsahuje verš o velké naději, který se často používá ve vánočních koledách: 'To světlo ve tmě svítí a tma je nepohltila',“ řekla 89letá královna, která připomněla, že letošní rok v Evropě poznamenaly extremistické útoky a migrační krize.

„Jednou z radostí toho, že žijete dlouho, je, že se díváte na své děti, pak na vnoučata, pak na pravnoučata, jak pomáhají se zdobením vánočního stromku. A letos získala moje rodina nového člena, aby se připojil,“ řekla také Alžběta II.

Princezna Charlotte, která se narodila 2. května, je čtvrtou v pořadí následnictví na britský trůn po svém dědečkovi princi Charlesovi, otci Williamovi a svém o 21 měsíců starším bratrovi, princi Georgeovi.

Svůj předtočený projev pronesla královna tradičně z Buckinghamského paláce.

 

 

Zdroj: ČTK

Britská královna věří ve vítězství "světla nad tmou" Foto: ČTKAPUncredited: Britská královna Alžběta II.

reklama

Další články

  1. Firmě Nike vzrostl čtvrtletní zisk o 20 procent

    Byznys ·

    Americký výrobce sportovního oblečení Nike zvýšil ve druhém finančním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 20 procent na 785 milionů dolarů (přes 19 miliard Kč). Oznámila …

  2. USA rozšířily seznam protiruských sankcí

    Byznys ·

    Spojené státy včera rozšířily svůj seznam protiruských sankcí, které jsou odpovědí na přístup Ruska k ukrajinské krizi. Oznámilo to americké ministerstvo financí, kter…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.