Britská aukční síň vydraží vzorek krve Winstona Churchilla

V britské aukční síni ve městě Dorchesteru se bude dražit lahvička s krví Winstona Churchilla. Podle americké televizní stanice krev pochází z roku 1962 z doby, kdy britský premiér pobýval v nemocnici. Churchill tehdy spadl z postele a zlomil si kyčel. Krev měla u sebe studentka Patricia Fitzgibbonová, který byla tehdy v nemocnici na praxi. 

Vzorek nebyl nikdy použit a zdravotnické zařízení jí povolilo, aby si ho nechala. Měla ho u sebe celý život, před svou smrtí ho ale dala známému, který se krev rozhodl poskytnout do dražby.

„Nemohu vám slíbit nic než krev, dřinu, slzy a pot, řekl v květnu 1940 v Dolní sněmovně britského parlamentu tehdejší předseda vlády Winston Churchill. Vypadá to tak, že se jeho slova naplní i ve skutečnosti.

„Jde nejspíš o první případ, kdy bude na volném trhu nabídnut takový osobní kousek Churchillovy historie,“ uvedla aukční síň. Churchill zemřel v roce 1965 ve věku devadesáti let. Krev půjde do dražby 12. března v anglickém Dorchesteru.

 

Zdroj: ČTK

Britská aukční síň vydraží vzorek krve Winstona Churchilla Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Cena ropy roste, dostala se nad 60 dolarů

    Byznys ·

    Cena severomořské ropy Brent se včera vrátila nad hranici 60 dolarů za barel, když vzrostla o pět procent. Stalo se tak jednak na základě vývoje průmyslové výroby v Čí…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.