Bohemia sekt loni vydělal 284 milionů korun, jde o nejlepší výsledek od roku 2001

Největší český výrobce vín Bohemia Sekt v loňském roce vydělal 284 milionů korun. Dosáhl tak nejlepšího hospodářského výsledku od roku 2001. Firma tak podle deníku E15 navýšila svůj zisk meziročně o třetinu.

„Meziroční nárůst zisku odpovídá změně stavu rezerv a opravných položek v provozní oblasti - museli jsme rozpustit rezervy na některá rizika, která nás přestala ohrožovat,“ řekl deníku jednatel firmy Ondřej Beránek. Podle něj tedy šlo o mimořádnou účetní záležitost, která se už v této podobě nebude v dalších letech opakovat. „Bez této operace by byl dosažen hospodářský výsledek v podstatě v úrovni předchozího roku,“ dodal Beránek.

Konsolidované tržby bez započtení spotřební daně společnosti podle deníku E15 loni vzrostly o více než 8 procent na 1,42 miliardy.

 

Zdroj: ČTK

 

Bohemia sekt loni vydělal 284 milionů korun, jde o nejlepší výsledek od roku 2001 Foto: ČTK/Eret Petr

reklama

Další články

  1. Fiat Chrysler zaplatí v USA rekordní pokutu

    Byznys ·

    Americké úřady udělily automobilce Fiat Chrysler rekordní pokutu ve výši 105 milionů dolarů. Důvodem jsou chyby při svolávání vozů k opravám. Podle BBC tak mohla firma…

  2. Skotové chtějí další referendum o samostatnosti

    Společnost ·

    Vhledem k politice britského premiéra Davida Camerona je nové referendum o nezávislosti Skotska nevyhnutelné. Prohlásil to jeden z nejváženějších představitelů skotský…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.