BBC: Trump nařídil důkladné kontroly osob vstupujících na území USA

Americký prezident Donald Trump vyzval pohraničníky k důkladným kontrolám osob vstupujících na americké území. Platnost Trumpova dekretu, který zakazuje vstup občanů sedmi muslimských zemí do USA, zatím zůstává pozastavena. Informuje BBC World Service. 

Americký prezident Donald Trump oznámil, že vyzval pohraničníky k důkladným kontrolám osob vstupujících na americké území.
Platnost Trumpova dekretu, který zakazuje vstup občanů sedmi muslimských zemí do USA, zatím zůstává pozastavena. Odvolací soud v San Francisku totiž o víkendu zamítl žádost ministerstva spravedlnosti, aby okamžitě obnovil platnost prezidentského dekretu.
Ministerstvo se v sobotu odvolalo proti pátečnímu verdiktu federálního soudce ze Seattlu, který platnost Trumpova dekretu pozastavil. Pozastavení má podle soudu trvat do doby, než justice prozkoumá stížnost, kterou proti Trumpovu dekretu podal generální prokurátor státu Washington.
_________________________________________________________

BBC si dále všímá toho, že:

Napříč Rumunskem demonstrovalo přes půl milionu lidí proti výnosu, kterým rumunská vláda chtěla odstranit postih za některé korupční trestné činy a za zneužívání úředního postavení. Vláda nařízení zrušila a dekret pozměnila a poslala do parlamentu. Masivní demonstrace v Bukurešti a dalších městech přesto pokračují. Část demonstrantů nyní požaduje odstoupení vlády. Poslední vlna demonstrací je v zemi největší od pádu komunismu v roce 1989.
 
Tým New England Patriots získal pátý titul v zámořské lize amerického fotbalu. V jednapadesátém finálovém zápase Super Bowl, kterým vrcholí play-off NFL, porazil Atlantu 34:28 po prodloužení, přestože prohrával už 3:28. Podle statistik šlo o největší obrat v historii Super Bowlu.
 
Vědci vyzvali k okamžitému zásahu proti šíření škůdce, který napadá úrodu kukuřice v Africe a rychle se šíří napříč kontinentem. Motýl druhu Blýskavka kukuřičná žije v Severní a Jižní Americe a v Africe se objevil poprvé loni. Vědci se nyní obávají, že by se mohl rozšířit i do oblasti Středozemního moře a do Asie.
 
Podle Marine Le Penové ohrožuje Francii nejvíce ekonomická globalizace a islámský fundamentalismus. Le Penová to uvedla v projevu na víkendovém shromáždění Národní fronty v Lyonu a odstartovala tak svou oficiální předvolební kampaň před prezidentskými volbami. Ty se ve Francii uskuteční 23. dubna a 7. května. Očekává se, že Le Penová zvítězí v prvním, nikoliv však v druhém a rozhodujícím Kole voleb.
 
 
Zdroj: BBC
BBC: Trump nařídil důkladné kontroly osob vstupujících na území USA Foto: a katz / Shutterstock.com: Americký prezident Donald Trump

reklama

Další články

  1. EET ohrožuje existenci desítek trafik

    Byznys ·

    Zavedení povinnosti elektronické evidence tržeb (EET) nutí několik desítek trafikantů přemýšlet o ukončení jejich činnosti. Většinou to zvažují menší nezávislí živnost…

  2. 3D televize končí, už se nebudou vyrábět

    Tech ·

    Televize s technologií 3D jsou, jak se zdá, za zenitem. Žádné hlavní technologické firmy už nevyrobí televizní soupravu, která by byla schopná ukázat pořady a filmy ve…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.