BBC: KLDR odpálila třetí raketu ve třech týdnech

Severní Korea odpálila balistickou raketu krátkého doletu. Podle rozhlasového vysílání BBC World Service Jde o třetí úspěšný test během tří posledních týdnů. Podle pozorovatelů tyto zkoušky značí, že KLDR postupně přibližuje k vývoji raket, které jsou schopny unést jadernou hlavici, informuje rozhlasové vysílání BBC World Service.

Severní Korea odpálila balistickou raketu krátkého doletu. Jde o třetí úspěšný test během tří týdnů. Raketa letěla kolem 450 kilometrů před tím, než dopadla do japonských vod. Podle pozorovatelů se režim vůdce Kim Čong-una postupně přibližuje k vývoji raket, které jsou schopny unést jadernou hlavici. KLDR opakovaně porušuje rezoluci nařízenou Organizací spojených národů (OSN). Toto nařízení přitom zakazuje testování veškeré jaderné a raketové činnosti.

Tichomořské velitelství armády Spojených států amerických uvedlo, že raketa byla vypuštěna ze severokorejského města Wonsan. Letěla asi šest minut a poté dopadla do moře. Raketa dopadla v oblasti mezi japonskými ostrovy Sado a Oki. Mluvčí jihokorejské armády řekl, že raketa dosáhla 120 kilometrů nadmořské výšky.

K testu došlo den poté, co státní média KLDR informovala o testování nového protiletadlového systému a zveřejnily rovněž fotografie vůdce Kim Čong-una, který se na zkoušce podílel.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Evropa nemůže po zvolení amerického prezidenta Donalda Trumpa a brexitu „zcela záviset“  na Spojených státech a Velké Británii. Tato slova řekla německá kancléřka Angela Merkelová. Ta rovněž uvedla, že chce s oběma zeměmi včetně Ruska přátelské vztahy. Evropa podle ní musí ovšem „bojovat za svůj osud“. Merkelová to řekla poté, co Trump odmítl opětovně přijmout klimatickou dohodu. O ní se přitom rozhodlo v roce 2015 v rámci summitu nejvyspělejších zemí světa G7 v Paříži.

 

Starostka Paříže Anne Higaldová vyzývá k zákazu černošského feministického festivalu ve městě. Obává se totiž, že v rámci něj dojde k diskriminaci bílých lidí. Během červencového festivalu Nyansapo, který je označován jako „černý fenomén“, bude vyhrazen prostor pro 80 % černých žen. Černoši na druhé straně získají naopak přístup do všech oblastí. Pouze třetí zóna bude určena pro všechny. Higaldová uvedla, že si vyhrazuje právo „stíhat pořadatele události za diskriminaci.“ Festival rovněž odsoudily některé francouzské organizace proti rasismu.

 

Pro rodiny tří Američanů, kteří se postavili za muslimskou dívku a jejího přítele, bylo vybráno více než 600 tisíc dolarů. Dva z těchto mužů totiž v pátek v rámci tohoto činu přišli v Portlandu v Oregonu v místním vlaku o život. Třetí utrpěl těžká zranění. Muži se dostali do sporu poté, co začali bránit pár dospívajících, v němž dívka nosila muslimský šátek hidžáb. Policie zadržela již pětatřicetiletého podezřelého muže, který čelí obvinění z vražd, pokusu o vraždu a zastrašování. Zpravodajská služba FBI uvedla, že není zatím jasné, zda pachatel řekl, že „všichni muslimové zemřou“. Pokud se to prokáže, tak mu hrozí ještě obvinění z trestného činu nenávisti.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: KLDR odpálila třetí raketu ve třech týdnech Foto: Wikimedia Commons

reklama

Další články

 1. Macron přijme Putina ve Versailles

  Společnost ·

  Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes přijme hlavu ruského státu Vladimira Putina. Oba politici se setkají v paláci ve Versailles u příležitosti zahájení výstavy …

 2. KLDR testovala nový systém protivzdušné obrany

  Společnost ·

  Severní Korea v nedli oznámila, že provedla test nového systému protivzdušné obrany. Na zkoušku dohlížel osobně vůdce KLDR Kim Čong-un, který zároveň nařídil masovou v…

 3. Italský soud zrušil zákaz aplikace Uberu v zemi

  Byznys ·

  Římský soud zrušil svůj zákaz používání aplikace společnosti Uber pro alternativní taxislužbu Uber Black v Itálii. O zákazu soud rozhodl na počátku dubna kvůli žalobě …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.