BBC: Facebook testuje v USA algoritmy, které mají zamezit sebevraždám

Společnost Facebook testuje ve Spojených státech algoritmy, které mají pomoci v zamezení sebevražd ze strany uživatel sociální sítě. Podle BBC World Service ředitel firmy Mark Zuckerberg již dříve oznámil, že vyvíjí algoritmy, které mají odhalit teroristy. 

Sociální síť Facebook začala používat umělou inteligenci k identifikaci členů, kteří by mohli mít tendenci spáchat sebevraždu. Společnost Marka Zuckerberga vyvinula algoritmy, které v podezřelých příspěvcích zanechají varovné signály jejich přátelům. Nástroj se v současnosti testuje pouze na území Spojených států amerických.

Facebook oznámil svůj záměr o zmaření sebevražedných pokusů pomocí nástroje pro živé vysílání. Jeho partneři z amerických organizací pro duševní zdraví mohou pak kontaktovat psychicky narušené osobnosti skrze Facebook Messenger.

Zuckerberg minulý měsíc rovněž vyjádřil naději, že algoritmy dokáží identifikovat příspěvky od teroristů s ohledem na odkaz, který podezřelí jedinci zveřejňují.

______________________________________________________________

BBC si dále všímá toho, že: 

Kandidát na francouzského prezidenta Francois Fillon náhle opustil návštěvu hlavního zemědělského veletrhu. Tato skutečnost přitom vrhá další stín na jeho prezidentskou kampaň. Jedna nepotvrzená zpráva vypovídá o to, že Fillona stáhli soudci kvůli vyšetřování týkající se jeho ženy. Ta měla totiž po mnoho let pobírat státní peníze za práci asistentky, kterou přitom nevykonávala. Fillon figuruje v současné době v průzkumech veřejného mínění na třetím místě.

  

Irácká armáda dostala pod svoji kontrolu poslední hlavní silnici směřující ze západního Mosulu. Irácké jednotky se tak snaží zamezit radikálům z Islámského státu v jejich pokusu o opuštění města. Jde o tepnu směřující k další baště radikálních islamistů. Konkrétně se jedná o město Tal Afar, které džihádistům z IS slouží jako útočiště. Od Mosulu je vzdálené západně 40 kilometrů. Vládní síly již kontrolují východní část Mosulu. Minulý měsíc zahájily novou operaci, jejíž cílem je ovládnutí západní části města. Od zahájení útoku se irácké armádě podařilo ovládnout mezinárodní letiště, vojenskou základnu, elektrárnu a několik obytných oblastí.

 

Stát Tamin Nadu na jihu Indie zakázal tamním obchodníkům prodej nápojů Coca-Cola a Pepsi. Opatření má pomoci tamním zemědělcům. Zákaz, které navrhly dvě největší státní sdružení obchodníků nabyl platnosti ve středu. Organizace uvádějí, že nealkoholické nápoje firem spotřebovávají příliš vody z řek. Zemědělci tak mají problémy se závlahou své půdy během v období velkého sucha. Indická asociace nápojů (IBA) oznámila, že jí zklamal tento zákaz. Největší výrobce nealkoholických nápojů uvedl, že zákaz jde proti prokazatelnému robustnímu ekonomickému růstu. Podle této asociace firmy Coca-Cola a PepsiCo zaměstnávají v této oblasti 2000 rodin. Dalších 5000 rodin poté nepřímo.

 

Ředitel společnost Uber Travis Kalanick se omluvil za video, který zobrazuje spor s jeho řidičem. K vyostření slov ze strany šéfa Uberu došlo poté, co si řidič Fawzi Kamel stěžoval na příjem a firemní strukturu. Kalanick řidiči řekl, že někteří lidé neradi na sebe berou odpovědnost. Obviňují poté všechny kolem sebe z toho, co oni sami ve svém životě dokázali. V e-mailu pro zaměstnance se Kalanick poté omluvil a řekl, že se stydí za své chování. Rovněž připustil, že potřebuje „vyrůst“. Před dvěma týdny se Kalanick zase omluvil za „odporný“ sexismus v Uberu. 

 

Zdroj: BBC

BBC: Facebook testuje v USA algoritmy, které mají zamezit sebevraždám Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.