Automobily Fiat definitivně opouští svoji rodnou Itálii

Automobily Fiat odchází ze své rodné vlasti. Výroba automobilů této značky se kompletně přesune z Itálie do Polska. Podle italské zpravodajky Evy Zimové však Fiat už dlouho není takovým symbolem Itálie, jakým býval. O důvodech tohoto přesunu hovořila na rádiu Zet.

Výroba osobních automobilů značky Fiat by se podle generálního ředitele Fiatu Chrysler Sergia Marchionneho měla přesunout z mateřské země během dvou let, nejpozději pak do roku 2020.

Skupina FCA -Fiat Chrysler Automobiles má totiž velké plány. Italské továrny automobilů značky Fiat budou využity pouze pro montáž prémiových vozů - a to především modelů značek Alfa Romeo a Maserati. „Jak uvedlo vedení Fiat Chrysler, tak s největší pravděpodobností nahradí téměř veškerou produkci automobilů Fiat v Itálii  výroba vozů Alfa Romeo. A jelikož oba původní milánské výrobní závody firmy Alfa Romeo již zanikly, musí  Fiat  výrobě této značky uvolnit místo,“ uvedla Zimová.

Ačkoliv se o Fiatu stále hovoří jako o historickém a velmi významném italském symbolu, podle Zimové tomu už tak dávno není. Automobily skupiny Fiat Chrysler se už léta montují především v Turecku, Polsku a Srbsku. „Na tento fakt poukazují i některé italské listy, podle kterých již Fiat  není pro Itálií  tím, čím byl a o spojených symbolech se prý už nedá ani hovořit. Skupina Fiat Chrysler Automobiles dokonce  přesunula své sídlo do Nizozemska,“ dodala zpravodajka.

 

 

Celý rozhovor s italskou zpravodajskou Evou Zimovou si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

Automobily Fiat definitivně opouští svoji rodnou Itálii Foto: Pavlo Baliukh / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. USA vyslaly ke Koreji svou letadlovou loď

  Společnost ·

  Útočná skupina amerického námořnictva tvořená letadlovou lodí a dalšími bojovými plavidly zamíří ke Korejskému poloostrovu. Informovala o tom v sobotu agentura Reuters…

 2. Poslední povstalci v Evropě, ETA, složili zbraně

  Společnost ·

  Separatistická organizace Baskicko a jeho svoboda (ETA) dnes předala francouzské policii přes „mírové prostředníky“, osobnosti z civilního okruhu společnosti, seznam ú…

 3. Ropa zdražuje vlivem americkém útoku na Sýrii

  Byznys ·

  Ceny ropy na světových trzích posilují a v jednu chvíli rostly o více než dvě procenta. Reagují tak na útok Spojených států na vojenskou základnu v Sýrii. Podle severu…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.