Automobilka General Motors ukončila po půl století výrobu Opelu v německé Bochumi

Automobilka General Motors, která je vlastníkem Opelu, ukončila v závodě v německé Bochumi po padesáti letech výrobu jeho automobilů. Ukončení je součástí přesunu byznysu Opelu do Rüsselsheimu ležícího ve středu Německa. 

GM také uvažoval o prodeji automobilky nakonec se však rozhodl soustředit na ústředí firmy v Rüsselsheimu, kde pracuje na vývoji nového vozidla. 

Generální ředitelka General Motors Mary Barraová v listopadu oznámila, že Opel do konce tohoto desetiletí zahájí ve své továrně v německém Rüsselsheimu produkci nového sportovně-užitkového vozu. Navíc investuje 500 milionů eur (téměř 14 miliard Kč) do výroby motorů.

„Opel má pro GM velký strategický význam,“ prohlásila Barraová během listopadové návštěvy v Rüsselsheimu. „Tyto dodatečné investice pomohou značce znovu zazářit a přispějí k dalšímu posílení naší pozice v Evropě,“ dodala.

„Srdce Opelu přestalo tlouct,“ prohlásil podle agentury DPA jeden ze zaměstnanců závodu. Na ukončení výroby automobilů v Bochumi se Opel dohodl s odbory loni v únoru.

Automobilka General Motors ukončila po půl století výrobu Opelu v německé Bochumi Foto: ČTK: Automobilka Opel v Bochumi

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.