Automobilce Porsche se v České republice daří. Letos zvýšila prodeje o 45 procent

Češi koupili v prvních sedmi měsících roku celkem 213 vozů značky Porsche. To představuje oproti minulému roku nárůst o 45 procent. Sportovní modely ale tvoří menší část prodeje, nejprodávanější jsou SUV, tedy sportovně užitkové vozy. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.

Automobilka Porsche má v Česku své kořeny. Zakladatel značky Ferdinand Porsche se narodil před 140 lety 3. září 1875 ve Vratislavicích nad Nisou. Stál mimo jiné u zrodu legendární značky Volkswagen Brouk a jeho rodina má podíl v koncernu VW do současnosti.

Nejprodávanějším modelem Porsche na českém trhu je Cayenne s 69 vozy. Následuje menší SUV Macan, který si pořídilo 57 zájemců. Ze sportovních modelů je nejúspěšnější model 911 se 17 prodanými vozy a dalšími devíti v provedení cabrio.

Jeden majitel z Česka si pak odvezl hybridní supersportovní Porsche 918 z limitované edice s cenou začínající na 21,5 milionu korun, což je v současnosti nejdražší sériově dodávaný model značky. Supersportovní vůz zrychlí z nuly na 300 km/h za 22 vteřin.

Celkem prodala Porsche centra v České republice od roku 1992 už více než 2 000 sportovních a luxusních vozů této značky. Loni jich bylo 250 a letos oficiální dovozce očekává další růst. Porsche je tak nejrozšířenější značkou sportovních vozů na českém trhu.

 

Zdroj: ČTK

Automobilce Porsche se v České republice daří. Letos zvýšila prodeje o 45 procent Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.