reklama

Adidas využil nízkých cen nemovitostí a koupil u Moskvy sklady za 100 milionů dolarů

Největší evropský výrobce sportovního zboží Adidas koupil u Moskvy komplex skladů, jehož hodnotu zdroje z realitního trhu odhadly na 70 až 100 milionů dolarů (až 2,4 miliardy Kč). Firma podle agentury Reuters uvedla, že jde o gesto důvěry v ruský trh, přestože vyhlídky tamní ekonomiky jsou nepříznivé a kurz rublu klesá.

Mohlo by vás zajímat

Adidas loni v listopadu kvůli propadu kurzu rublu oznámil, že omezí plán otevírání nových prodejen v Rusku na 30 ročně z už dříve sníženého plánu 80 obchodů za rok. Německá firma ale využila nízkých cen nemovitostí a koupila skladištní areál PNK-Čechov II o výměře 120 000 čtverečních metrů, který se nachází asi 50 kilometrů jižně od Moskvy. Od roku 2012 si tam Adidas pronajíal zhruba 65 000 metrů čtverečních skladů, uvedly zdroje Reuters.

Adidas žádné podrobnosti o koupi skladovacího areálu nesdělil. „Věříme v dlouhodobý potenciál ruského trhu, a rozhodli jsme se proto investovat do tohoto zařízení,“ uvedl mluvčí firmy.

„Adidas zaplatil relativně nízkou cenu. Při výši nájemného v dlouhodobých nájemních smlouvách je výhodnější koupě než pronájem,“ uvedl jeden ze zdrojů agentury Reuters.

Společnost Adidas minulý týden oznámila, že její provozní zisk se ve druhém čtvrtletí zvýšil o téměř osm procent na 234 milionů eur (přes šest miliard korun). Firma těžila ze silné poptávky v západní Evropě a Číně i ze slabšího kurzu eura.


Zdroj: ČTK

Adidas využil nízkých cen nemovitostí a koupil u Moskvy sklady za 100 milionů dolarů Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.