Adidas prodává svoji golfovou divizi, poptávka po golfovém oblečení klesá

Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas prodá svou divizi golfového vybavení a oblečení. Pod ní spadají značky TaylorMade, Adams a Ashworth, soukromému investičnímu fondu KPS Capital Partners. Adidas z prodeje získá 425 milionů dolarů (10,4 miliardy korun), zhruba polovinu v hotovosti a zbytek v zajištěných dluhopisech a podmíněných aktivech. Informace vycházejí ze středečního prohlášení firmy.

Prodej by měl být dokončen ještě v letošním roce. Adidas dodal, že po dokončení prodeje zaúčtuje mimořádné náklady ve výši až stovky milionů eur.

Adidas nabídl ztrátové aktivity k prodeji loni. Firma se rozhodla zaměřit na sportovní obuv a oblečení. Adidas koupil TaylorMade v roce 1997 jako součást akvizice francouzské lyžařské značky Salomon za 1,4 miliardy dolarů. Z firmy učinil největšího světového dodavatele golfových holí. Menší značku Ashworth přikoupil v roce 2008 a Adams o čtyři roky později.

Poptávka po golfovém zboží se dostala na svůj vrchol kolem roku 2000, kdy byl jedničkou Tiger Woods. Počet lidí hrajících golf v USA, které se na globálním golfovém trhu podílejí polovinou, však od té doby prudce klesl.

Golfová divize má na celkových tržbách skupiny podíl pět procent. Loni její tržby klesly o jedno procento na 892 milionů eur (23,7 miliardy korun). Ve srovnání s vrcholem z roku 2012, kdy činily 1,34 miliardy eur, se snížily o třetinu. Divize loni vykázala ztrátu, napsala agentura Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

Adidas prodává svoji golfovou divizi, poptávka po golfovém oblečení klesá Foto: pio3 / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Nominujte svůj internetový projekt do IEA16

    Komerční sdělení ·

    Máte poslední příležitost přihlásit váš internetový projekt do nejvýznamnější soutěže internetové efektivity, soutěže IEA. Nominace budou uzavřeny tento pátek 12. květ…

  2. BBC: Spojené státy vyzbrojí Kurdy pro boj o Rakka

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump schválil dodávku zbraní pro kurdské síly, které bojují proti takzvanému Islámskému státu (IS) v Sýrii. Uvedl to Pentagon. Podle BBC Wor…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.